Vítejte na HQH
21/01/22
Vítejte na stránkách společnosti HQH SYSTEM!
Na všechny dotazy vám rádi odpovíme telefonicky Po-Pá 9:00-17:00 nebo e-mailem
+420 724 702 077
hqh@hqh.cz

Články

Untitled1

Nosič plátů BLACKHAWK! S.T.R.I.K.E. COMMANDO RECON

Hodnocení

  • Odolnost:
  • Zpracování:
  • Materiál:
  • Cena:

Celkem:

4

Nosič plátů BLACKHAWK! PLATE CARRIERS – S.T.R.I.K.E. COMMANDO RECON CHEST HARNESS +  S.T.R.I.K.E. COMMANDO RECON BACK PANEL, S.T.R.I.K.E.

Minule jsem Vám představil kvalitní obuv BLACKHAWK! Black Ops Boot od firmy BLACKHAWK! z USA. I dnes bych vám rád představil další z řady kvalitních produktů firmy BLACKHAWK! Začneme-li se zabývat problematikou zvýšení balistické ochrany v kritických okamžicích při výkonu služby či během života. V USA je pro Law/Enforcement Units („ozbrojené složky“) mnoha výrobci výstroje a výstrojních doplňků vytvořen „Active Shooter Programme“, kdy je balistická ochrana s vyšším stupněm ochrany převážena v zavazadlovém prostoru služebního vozidla a v případě potřeby zajistí větší ochranu, zvýší nosnost pro munici a další potřebnou výstroj pro splnění mise.  Ideálním doplňkem pro tyto situace jsou tzv. Plate Carriers – nosiče plátů. Nosiče plátů lze využívat již zmíněným způsobem, jako další alternativní prvek ochrany, či jako pouhý nosný systém, a nebo jako komplexní část vaší výstroje kombinující prvky balistické ochrany a nosného systému.

Během pátrání po takovém výrobku, který by byl cenově dostupný, z kvalitních materiálů a vyhovoval mým požadavkům jsem objevil  BLACKHAWK! S.T.R.I.K.E. Commando Recon Chest Harness, který lze používat samostatně, díky ramenním popruhům, nebo v kombinaci s S.T.R.I.K.E. Commando Recon Back Panel a tím vytvoření kompaktní nosné vesty. Další výrobek z této části výstroje, který mne zaujal je S.T.R.I.K.E. Plate Carrier Harness. Obě kombinace jsem testoval a následně vás s nimi seznámím

V první řadě bych Vám chtěl vysvětlit rozdíl mezi BLACKHAWK! S.T.R.I.K.E. Commando Recon Chest Harness/ Commando Recon Back Panel a S.T.R.I.K.E. Plate Carrier Harness. Oba typy těchto nosičů plátů spojují zcela totožné zádní panely vybavené IVS systémem, umožňující cirkulaci vzduchu na zádech díky pěnovému polstrování rozděleného do systematických sekcí. Na zadním panelu najdeme tažné ucho – tzv. DRAG HANDLE, které umožňuje relativně pohodlně odtáhnout raněného z kritické oblasti. Všechny části nosičů plátů jsou ošity S.T.R.I.K.E. systémem, který je plně kompatibilní s MOLLE/PALS (na některých částech i s ALICE).  Zadní panel se připojuje k přednímu panelu pomocí fast-ex spon (ať už jde o jakýkoliv typ předního panelu), na spodní straně je přes chlopeň uzavíratelnou na suchý zip vstup do kapsy, která pojme jeden balistický plát o maximálních rozměrech 10,5“ x 13,25“. Na ramenních popruzích jsou kovová oka pro připevnění dalších částí výstroje (rukavice, karabiny, hadice k hydratačnímu systému, a pod).

Velký rozdíl je mezi dvěma předními panely. BLACKHAWK! S.T.R.I.K.E. Commando Recon Chest Harness, jak jsem již zmínil, lze zakoupit a používat zvlášť.  Tento přední panel je vybaven komfortními pěnovými popruhy, které lze nosit zkřížené do tvaru písmne „X“ pouhým překřížením přes sebe či do tvaru písmene „H“, díky speciálnímu popruhu, který se zapíná na suchý zip. Tento popruh umístníme do horizontální polohy provlečením mezi STRIKE řemení na popruhu. Díky mým zkušenostem je pohodlnější verze nošení s tzv. typem „X“. V bederní části je odnímatelný popruh, opět vybavený STRIKE řemení pro připevnění další části výstroje (butt pack, vak na lano, atd). Pokud používáme tento typ předního panelu bez balistického plátu je možné přední horní část odepnout z popruhů, zastrčit do skryté kapsy a nosit tento panel jako lehký bandalír pouze přes břicho a nést tak pouze nejnutnější vybavení. Rozhodneme-li se nosit v předním panelu balistický plát (opět o maximálních rozměrech  10.5“ x 13.25“), vložíme jej do připraveného řemení. Není zde již kapsa do které bychom plát uložili a plát je díky tomu z vnitřní strany nositele viditelný. Ideální fixaci nám zjišťuje elastické řemení do tvaru „T“ a elastická síťovina. Tento typ panelu umožňuje připevnit potřebnou výstroj po celé své ploše, včetně bočních stran, na které je v případě potřeby možno připevnit pouzdra na boční balistické pláty. Při používání včetně BLACKHAWK! S.T.R.I.K.E. Commando Recon Back Panel unese tato varianta bez problému cca 12 kg zátěže; balistická ochrana (přední, zadní a dva boční pláty) včetně munice a ostatního potřebného vybavení.

Vrátíme-li se k druhé, poněkud jednodušší, variantě –  S.T.R.I.K.E. Plate Carrier Harness , která nám poskytuje pouze přední a zadní ochranu a ve stejné míře i možnost upevnění další výstroje. U předního panelu je možnost vložení balistického plátu řešeno stejně jako u zadního panelu, pomocí chlopně uzavíratelné na suchý zip. Celý panel tvoří jakýsi čtverec.

Je tedy na Vás, který typ si vyberete. Obě varianty jsou pohodlné a umožňují nositeli nést výstroj umístěnou na PC i po dobu 12 – 16 hodin bez obtíží nebo se můžete rozhodnout mít je připravené v autě pro případ nouze či na tréninkové účely na střelnici. Všechny popruhy pro nastavení se pohodlně obsluhují, pro zajištění jsou k dispozici elastické pásky. Pro výkon služby či označení zaměstnatele/jmenovky/krevní skupiny/specializace je možné PC vybavit pruhy suchého zipu na nápisy. Výrobky jsem testoval v černé barvě, BLACKHAWK! vyrábí ještě varianty v Coyote Tan, Olive Drab, Universal Pattern (UCP) a nově také v barvě Multicam, což vám umožňuje co nejvíce výstroj přizpůsobit daným podmínkám  v jakých se pohybujete. Ve stejných barevných provedeních BLACKHAWK! představil další varianty jednotlivých PC.  BLACKHAWK! S.T.R.I.K.E. CUTAWAY PLATE CARRIER (umožňující nouzové odhození během 2.5 vteřiny), BLACKHAWK! S.T.R.I.K.E. LIGHTWEIGHT COMMANDO RECON CHEST HARNESS spolu s BLACKHAWK S.T.R.I.K.E. LIGHTWEIGHT COMMANDO RECON BACK PANEL a BLACKHAWK! S.T.R.I.K.E. LIGHTWEIGHT PLATE CARRIER HARNESS – FRONT AND BACK (z nového o 40% lehčího materiálu – 500D ripstop nylon). Dále BLACKHAWK! S.T.R.I.K.E. ENHANCED COMMANDO RECON HARNESS (inovovaná verze Commando Recon Chest Harness, která má stejné vlastnosti, ale navíc pojme 8 zásobníků do M4/AR15). Chcete-li nosit i boční pláty, tak je možno připnout na váš PC – BLACKHAWK! REMOVABLE SIDE PLATE CARRIER.

Poznámka: Výrobce zmiňuje rozměry balistického plátu až pro LEVEL IV – 10,5“ x 13,25“. Pro převod jednotek je 1“ = 2,57 cm. Což odpovídá maximální plošné míře: 26,9 x 34 cm.

 

Údaje od výrobce:

–        Velikosti:                                                   Univerzální nastavení velikosti

–        Hmotnost:                                                cca 1000 g

–        Barva:                                                         Černá

–        Materiál:                                                   Oděru odolný nylon

–        Velikost balistických plátů:           Možnost vložení až do velikost 10.5“ x 13.25“

–        Info cena:                                                  Commando Recon Chest Harness – 2990 Kč

                                                                               Commando Recon Back Panel – 1725 Kč

                                                                               Plate Carrier Harness – 3450 Kč

–        Dodává:                                                     HQH Systém (ul. Koněvova 188, Praha 3)

Napište komentář

Prosím odpovězte na otázku. *

Naše značky

Velké množství produktů
© 2014 HQH SYSTEM spol. s r.o.    |    Reference
HQH SYSTEM spol. s r.o.
Na Jarově 29
130 00, Praha 3– Žižkov
Tel: +420 724 702 077
Email: hqh@hqh.cz
IČO:48112488
DIČ:003-48112488
C 16374 vedená u Městského soudu v Praze