Vítejte na HQH
23/02/22
Vítejte na stránkách společnosti HQH SYSTEM!
Na všechny dotazy vám rádi odpovíme telefonicky Po-Pá 9:00-17:00 nebo e-mailem
+420 724 702 077
hqh@hqh.cz

Články

Hawkhook Blackhawk

Řezák BLACKHAWK! Hawkhook Fire/EMS

Hodnocení

  • Odolnost:
  • Zpracování:
  • Materiál:
  • Cena:

Celkem:

4.5

Firma BLACKHAWK! vyrábí řadu výborných výrobků, které ocení řada uživatelů v bezpečnostním sektoru či v civilním odvětví. Jedním z důmyslných výrobků je BLACKHAWK! HAWKHOOK FIRE/EMS Yellow, nástroj, který vám chci představit.

Jedná se o záchranný řezák, který byl doplněn o další nepostradatelné prvky, dělající z tohoto kusu kovu plnohodnotný nástroj pro záchranáře, policisty, hasiče a vyznavače outdoorových aktivit. BLACKHAWK! HAWKHOOK je zavírací nástroj vybaven klasickým řezačem pásů/popruhů/lanek, rozbíječem skla, plochým šroubovákem/páčidlem, ozubeným ostřím, štípačem drátů a otvíračem lahví. Celková délka v otevřeném stavu je 140 mm, délka v zavřeném stavu je 83 mm, otevírací část měří 57 mm. BLACKHAWK! HAWKHOOK lze nosit pomocí klipu na těle nástroje v kapse, na vestě, batohu či kdekoli, kde vám bude okamžitě k dispozici. Zajištění proti ztrátě pomůže i otvor na padákovou šňůru.

Pro využití převážně, jako emergency řezáku při sjíždění řek a lezení v horách jsem vybral variantu ve žluté barvě, která bude vždy na očích. BLACKHAWK! HAWKHOOK lze nosit zavěšený na vestě v otevřeném i zavřeném stavu, přičemž otevírání je velice jednoduché, umožňující otevření jednou rukou. Proti nechtěnému zavření je chráněn bezpečnostní pojistkou.

Při používání jsem ocenil zejména nerezavějící vlastnosti a to, že se BLACKHAWK! HAWKHOOK choval stále stejně ať již v suchém či mokrém stavu. BLACKHAWK! HAWKHOOK poslouží i při poskytování první pomoci, např. pro odstranění oděvu, popruhů výstroje, lan, sítí, atd., které by bránily v adekvátním provedení neodkladné péče. BLACKHAWK! HAWKHOOK si hravě poradí i s materiály jako je neopren, plastové zipy a pásky. Díky schovanému ostří ho jistě ocení osádky gumových člunů, potápěči a další, kde v případě použití nože s ostrou špičkou čepele, hrozí poškození dalších částí výstroje. V případě použití u policie, hasičů, pak poslouží jako řezač bezpečnostních pásů, lanek, kabelů, jako nouzový šroubovák či malé páčidlo na menší zaseknuté části. Ozubené ostří v délce 25 mm nařeže na drobno třísky k rozdělání ohně, gumové desky, či cokoli, co vás napadne. Nalezneme zde i hrot, který je myšlen jako rozbíječ skla, ovšem při velice malých rozměrech tohoto nástroje se při této činnosti neobejdeme bez ochranných rukavic, z tohoto důvodu tuto věc ponechávám až na posledním místě a je myšlena spíše jako nouzová, když nemáte po ruce větší a účinnější nástroj.

Pokud nenosíte nůž na obranu, myslím, že tento nástroj vám plně poslouží i při běžném dni, jako nástroj pro přežití v případě dopravní nehody, na výlety či jako doplněk dalšího vybavení. BLACKHAWK! HAWKHOOK se velice příjemně drží i při svém plochém provedení, a to v rukavicích nebo holýma rukama, díky svým malým rozměrům nepřekáží, klip pro umístění na vámi zvolené místo a pojistka proti zavření, všechny tyto hodnoty z něj dělají velice dobrého pomocníka. Osobně jsem s ním velice spokojen a doporučuji jej.

Údaje od výrobce:

–        Celková délka:                     5.500“/ 140 mm

–        Délka čepele:                        2.250“/ 57 mm

–        Barva:                                       Stříbrná/černá, FIRE/EMS/Rescue žlutá

–        Materiál čepele:                 AUS8A Stainless steel

–        Materiál rukojeti:              420J Stainless steel

–        Typ ostří:                                 kombinované hladké/částečně zubaté

–        Info cena:                                920 Kč

–        Dodává:                                   HQH System spol. s r.o. (ul. Koněvova 188, Praha 3)

Napište komentář

Prosím odpovězte na otázku. *

Naše značky

Velké množství produktů
© 2014 HQH SYSTEM spol. s r.o.    |    Reference
HQH SYSTEM spol. s r.o.
Na Jarově 29
130 00, Praha 3– Žižkov
Tel: +420 724 702 077
Email: hqh@hqh.cz
IČO:48112488
DIČ:003-48112488
C 16374 vedená u Městského soudu v Praze