Vítejte na HQH
10/10/21
Vítejte na stránkách společnosti HQH SYSTEM!
Na všechny dotazy vám rádi odpovíme telefonicky Po-Pá 9:00-17:00 nebo e-mailem
+420 724 702 077
hqh@hqh.cz

Články

S Jakbuem Na Rybách

BLACKHAWK! na rybách

Hodnocení

  • Odolnost:
  • Zpracování:
  • Materiál:
  • Cena:

Celkem:

4

Vybavení BLACKHAWK! v extrémních podmínkách testovené Vítězslavem Jírou, členem štábu Jakuba Vágnera

Poslední dva roky spolupracuji na extrémním natáčení pořadu Jakuba Vágnera. Bez nadsázky jsme objeli už celý svět a zkusili vyčerpávající vedro v Jižní Americe i nepříjemné mrazy v Mongolsku. Proto jsem rád, že můžu vyzkoušet oblečení, které je určeno do těchto těžkých podmínek. Jelikož necestujeme jako turisti, ale jako filmový štáb, nemůžeme si dovolit, aby nekvalitní oblečneí ohrozilo naši schopnost natáčet.

Na první cestu další natáčecí série jsme odjeli do Texasu. Termín cesty vyšel na spren, tedy nejteplejší měsíc. Extrémní tepla jsme již zažili, proto jsem věděl, co mě čeká. Na tyto teplé dny jsem si vybral košili Blackhawk!, spodní prádlo, kraťasy a pevné boty této značky. Častým problémem letního oblečení je, že není dostatečně odolné. U kraťas Blackhawk! se už na první pohled pozná, že je použit velmi odolný materiál. Navíc mě mile překvapilo to, že je látka impregnována a voda se tedy do kalhot nenasákává, ale stéká po nich. Velkou část z měsíce, kdy jsme natáčeli, jsme trávili na manším člunu na řece nebo na jezeře. Tam často hrozí, že si oblečení natrhnete nebo jinak poškodíte o háčky, nože nebo jiné rybářské potřeby. Odolnost těchto kalhot byla ale na jedničku a vydržely i tento měsíční nápor bez jediné újmy. Pokud jsem ale s kalhotami skočil do vody, tak se z nich stalo poměrně těžké závaží. Ale chápu, že pro to nejsou určeny. Posledním, ale pro mě podstatným plusem, bylo to, že mi kalhoty, i přes mou hubenou postavu, prefektně padly. Ani jsem nepotřeboval pásek. Z mého pohledu používání jsem považoval počet kapes, poutek za nadbytečný a dokážu si představit jednodušší styl.

U bot na takovou expedici je zásadní, aby mi perfektně seděly. Což boty Blackhawk! splnily bez problému. Nejdříve jsem nedůvěřoval systému upínání tkaniček přes umělohmotnou přezku, ale nakonec jsem v tom nenašel problém. Na horké dny sice preferuji raději otevřené boty nebo sandály. Ale jelikož zde Texasu v minulosti jeden z kameramanů ve vodě šlápnul na jedovatého hada, tak jsem dal přednost bezpečí. V botách jsem tedy běžně chodil do vody. To se vůbec nepodepsalo na jejich stavu. Při susšení bych ocenil to, kdyby se boty daly nějak jednoduše rozložit a rychleji usušit. U košile bych rád vyzdvihnul to, že má i natolik zajímavý střih a barvu, že ji mohu nosit i mimo expediční dny.

Závěrem bych jen rád napsal to, že jsem vyzkoušel různé značky oblečení, které se tvářily jak expediční oblečení, ale teprve u Blackhawk! jsem pochopil, že nemusím po každé cestě kupovat nové.

 

Napište komentář

Prosím odpovězte na otázku. *

Naše značky

Velké množství produktů
© 2014 HQH SYSTEM spol. s r.o.    |    Reference
HQH SYSTEM spol. s r.o.
Na Jarově 29
130 00, Praha 3– Žižkov
Tel: +420 724 702 077
Email: hqh@hqh.cz
IČO:48112488
DIČ:003-48112488
C 16374 vedená u Městského soudu v Praze