Vítejte na HQH
09/10/21
Vítejte na stránkách společnosti HQH SYSTEM!
Na všechny dotazy vám rádi odpovíme telefonicky Po-Pá 9:00-17:00 nebo e-mailem
+420 724 702 077
hqh@hqh.cz

Články

12

Svítilna Blackhawk Legacy

Hodnocení

 • Odolnost:
 • Zpracování:
 • Materiál:
 • Cena:

Celkem:

4.5

Recenze svítilny BLACKHAWK! LEGACY TACTICAL HANDHELD LIGHT   L-6V NEW!

I v dnešní moderní době plné komfortního zabezpečení a ovládací techniky, která nám zpříjemňuje život, je důležité být vybaven nouzovým vybavením, které nám v neočekávané situaci zachrání život či přinejmenším zkrátí dobu nucenou strávit v nebezpečné situaci. Jedním z takových okamžiků, může být nenadálý výpadek proudu, či výkon povolání v noční době, práci v tunelu, šachtě, či neosvětleném prostoru. Mluvíme zde o kvalitní kompaktní svítilně, která nám v takových situacích pomůže.

Dnešní trh nabízí mnoho světelných zdrojů, využívající různé technologie, ovládací prvky, předhání se designem, cenou. Nám se dostala do rukou svítilna Legacy L-6V od firmy BLACKHAWK! (USA). Svítilna jako taková působí robustním dojmem, kvalitním zpracováním. Oproti jiným výrobcům je její povrch tvrdě anodizován a působí jemně zdrsněným práškovým dojem, což může být pro někoho méně atraktivní, ale v případě mokrých rukou či použití rukavic padne svítilna lépe do ruky. Nabízí se i možnost barevné úpravy, v případě použití svítilny jako zbraňové. Ke svítilně výrobce BLACKHAWK! nabízí dokoupit i montáž na zbraň a garantuje tím její zvýšenou odolnost.

Svítilna se příjemně drží, má velikost padnoucí do ruky. Na její rotační ovladač s tailcap patkou je třeba si trochu zvyknout. Princip je podobný jako u předchůdce podobné konstrukce (GLADIUS), zde však výrobce zvolil lepší variantu řešení ovládání. Na patce svítilny je klasický dotykový knoflík, kterým na „namáčknutí“ svítilnu zapnete pro dočasné svícení, plným zmáčknutím pak na konstantní svit. Dále svítilna nabízí několik světelných režimů, s velice úctyhodnými hodnotami; High=570/Med=220/Low=20/Strobe at MAX/Safety Off. Přičemž mezi jednotlivými režimy svícení otáčíte zadní částí svítilny. Tuto činnost lze provádět pouze jednou rukou.

Samotný tok světla při navolení maximálního režimu je velice dobrý, jasně ohraničený plný tok světla ve střední části, okrajová část je s jemnou strukturou. Dokážete jasně rozeznávat ostré hrany předmětů, a to i za „normální viditelnosti“ (myšleno za jasné noci nebo na chodbě) či za snížené viditelnosti v případě začínající mlhy či deště.

Střední-Med výkon světla využijete spíše v případě hledání věcí v autě, batohu, všude tam, kde potřebujete dostatečný tok světla, ale chce předejít vašemu oslnění. Což by bylo vždy jako snížený faktor komfortu uživatele.

Nízký režim je ideální pro čtení v mapách, poznámkových blocích, při čtení dokumentů, i když tuto činnost nahradí mnohem pohodlněji praktická čelovka, ale je příjemné, že tuto možnost volby na svítilně najdeme. Samotné uspořádání světelných programů je opravdu čistě školní a nelze měnit. Postupujeme od High, Med, Low, přes Strobe, až do Safety Off. Toto nastavení pro někoho, bohužel, nelze přenastavit. Ovšem v případě nošení svítilny v pouzdru, sumce, na vestě, PC, či opasku není nutné svítilnu zajišťovat do polohy Safety Off, její zvýšené hrany na zadní části svítilny zabrání nechtěnému spuštění. A v případě, že svítilnu nosíme v kapse (skrytě) či ji máme v batohu nebo vozidle jakou „pouhý“ nouzový prvek, pak zde tuto zajišťovací polohu uvítáme.

Svítilna dosahuje i příjemných měřítek v oblasti výdrže. Na plný výkon, čili 570 lumens, vydrží svítit po dobu 120 min, je napájena dvěma 3V CR123 články, které snáze odolají zpětným rázům zbraní a v případě dlouhodobého uskladnění neztrácejí napětí. Svítilna L6-V využívá XM-L LEDs a je opravdu plnohodnotným pomocníkem. Během testování zakusila pády, střelbu, vodu, bahno…..a přežila bez úhony. Díky průměru těla 1“ ji vložíte do většiny dodávaných montáží, sumek, opaskových pouzder. Tento výrobek doporučujeme!

Údaje od výrobce:

 • Celková délka: 6.1“/ 153 mm
 • Průměr: tělo 1“ (2,5 cm), modul/hlava 1.26“ (3,15 cm)
 • Barva: prášková šedo-černá
 • Materiál: Letecký hliník s anodizovaným povrchem
 • Ovládání: Multifunknčí rotační přepínač (High/Med/Low/Strobe/Safety Off)
 • Výkon: (570/220/20 lm)
 • Baterie: 2 x CR123
 • Váha: (včetně baterií: 8.70 oz./ 247 g, bez baterií: 6.95 oz./197 g)
 • Info cena: 2904 Kč (kod: 75FL027)
 • Dodává: HQH System spol. s r.o. (ul. Koněvova 188, Praha 3)
 • Kontakt: www.hqh.cz, tel. 724 702 077, e-mail: eshop@hqh.cz
 • odkaz na produkt na e-shop HQH

Napište komentář

Prosím odpovězte na otázku. *

Naše značky

Velké množství produktů
© 2014 HQH SYSTEM spol. s r.o.    |    Reference
HQH SYSTEM spol. s r.o.
Na Jarově 29
130 00, Praha 3– Žižkov
Tel: +420 724 702 077
Email: hqh@hqh.cz
IČO:48112488
DIČ:003-48112488
C 16374 vedená u Městského soudu v Praze