Vítejte na HQH
14/10/21
Vítejte na stránkách společnosti HQH SYSTEM!
Na všechny dotazy vám rádi odpovíme telefonicky Po-Pá 9:00-17:00 nebo e-mailem
+420 724 702 077
hqh@hqh.cz

Články

Untitled

Rukavice BLACKHAWK! HOT OPS

Hodnocení

  • Odolnost:
  • Zpracování:
  • Materiál:
  • Cena:

Celkem:

4.5

Rukavice BLACKHAWK! HOT OPS VENTILATED HOT WEATHER GLOVES

Výběr univerzálních pracovních rukavic je velice složitá záležitost, větší ochrana jde většinou na úkor citlivosti a naopak vám ztěžuje nejběžnější pracovní činnosti, které vykonáváte během dne. Zároveň je problém, že ne vše v našich klimatických podmínkách lze používat po celý rok, a vzhledem k tomu, že nastává teplejší období roku, rozhodl jsem se pořídit BLACKHAWK! HOT OPS VENTILATED WEATHER GLOVES. Jedná se o rukavice bez jakékoliv ochrany proti prořezu a ostrým předmětům, jako jsou jehly, nože, apod., tedy pracovní rukavice pro běžné činnosti ovšem s citlivostí téměř chirurgickou.

Této dokonalé souhře je docíleno díky ergonomickému střihu, flexibilním materiálům, jako je neopren, nylonová síťovina a syntetická kůže. Neopren najdeme na hřbetu ruky, části palce a na druhém a třetím prstu. Zápěstí, čtvrtý a pátý prst je tvořen ze vzdušné nylonové síťoviny, která velice rychle odvádí přebytečný pot. Syntetická kůže je pak po celé dlani, kde je vyztužena několikanásobným prošitím. Další vymožeností jsou jakési protiskluzné terčíky na dotekové straně palce a ukazováčku, ostatní prsty mají na dotekové straně umístěny celé protiskluzné plochy, ze stejného materiálu je pak i zpevnění a zvolnění horní části druhého a třetího prstu. Mezi palcem a ukazováčkem je pak vyztužení, které ocení zejména Ti, kteří rukavice budou používat i při střelbě. Dalším prvkem, který pomáhá tomu, aby rukavice perfektně seděly na ruce je upínací systém, umístěný na zápěstí. Zapínání je na suchý zip. Gumový úchyt na zapnutí/odepnutí s charakteristickým nápisem – BLACKHAWK! lze pohodlně ovládat v rukavicích i bez nich. Pro pohodlné nasazení je na vnitřní straně zápěstí natahovací tkaloun, za který lze zároveň rukavice zavěsit pomocí karabiny kdekoliv na vestě, opasku či jiné části výstroje.

K výběru správné velikosti jsem použil velikostní tabulku v katalogu BLACKHAWK! 2011, kde jsem na znázorněný graf přiložil pravou ruku, a velikost odpovídala zn. MD. Od prvního nasazení mi rukavice seděly, nepociťoval jsem nikde žádný nepříjemný tlak ani volnost. Prvním zátěžovým testem jsem chtěl zjistit, jak budou ruce reagovat na nový materiál a co všechno a jakým způsobem se dá v rukavicích BLACKHAWK! HOT OPS VENTILATED HOT WEATHER GLOVES ovládat.

První zátěžový test byl v podobě řízení vozidla po dobu 12 hodin. Volant se v rukavicích držel pohodlně, neprokluzoval a veškeré mechanické a elektronické ovládací prvky ve vozidle, včetně radiostanice se ovládaly bez sebemenších problémů.

Další částí testu jsem chtěl vyzkoušet, jak se bude v rukavicích střílet z různých zbraní. Ani zde jsem nepociťoval žádnou změnu, úchop byl pohodlný a ostřejší části zbraní jsem naopak ovládal mnohem lépe, bez strachu z odření ruky.

Díky velké citlivosti rukavic lze v rukavicích používat mobilní telefon, odemykat klíči, otevírat batohy a pouzdra, což odstraňuje neustálé svlékání a oblékání rukavic, které může zdržovat a otravovat, když spěcháte.

Zátěžovému testu v podobě odolnosti vůči ostrým a horkým materiálům jsem rukavice nevystavoval, jelikož na to ani nejsou určeny a jako zvýšení ochrany rukou proti běžným předmětům bohatě postačují. Ruce po sundání rukavic nevykazují žádné známky nepříjemného otlaku.

Rukavice používám téměř každý den od měsíce Duben roku 2011 a nevykazují žádné známky opotřebení a poškození. Zejména v letních měsících je určitě oceníte. Pokud patříte mezi ty uživatele, kteří upřednostňují větší ochranu rukou před citlivostí, pak firma BLACKHAWK! nabízí ještě dva zcela identické modely rukavice s materiálem KEVLAR – BLACKHAWK! CRG1 CUT-RESISTANT PATROL GLOVES a s materiálem SPECTRA – BLACKHAWK! CRG2 CUT-RESISTENT PATROL GLOVES. Tyto modely patří do kategorie rukavic, které jsou řezu odolné.

Údaje od výrobce:

–        Materiál:                                 Neopren, Nylon, Syntetická kůže

–        Barva:                                       Černá

–        Velikosti:                                 S, M, L, XL, XXL

–        Info cena:                                920 Kč

–        Dodává:                                   HQH SYSTEM spol. s r.o. (ul. Koněvova 188, Praha 3)

 

 

 

Napište komentář

Prosím odpovězte na otázku. *

Naše značky

Velké množství produktů
© 2014 HQH SYSTEM spol. s r.o.    |    Reference
HQH SYSTEM spol. s r.o.
Na Jarově 29
130 00, Praha 3– Žižkov
Tel: +420 724 702 077
Email: hqh@hqh.cz
IČO:48112488
DIČ:003-48112488
C 16374 vedená u Městského soudu v Praze