Vítejte na HQH
11/10/21
Vítejte na stránkách společnosti HQH SYSTEM!
Na všechny dotazy vám rádi odpovíme telefonicky Po-Pá 9:00-17:00 nebo e-mailem
+420 724 702 077
hqh@hqh.cz

Články

IMG 2669 2

Recenze SCUTUM Wear od Honzy Horáka

Přinášíme vám nejnovější recenzi, kterou pro vás připravil Honza Horák z horolezcké školy Rock Joy, který testoval funkční prádlo Scutum Wear několik měsíců a věřte, že jej vůbec nešetřil.

SCUTUM Wear

Oblékl jsem si nové, krásné a ještě voňavé funkční tričko a zalezl do široké spáry plné prachu a písku. Čekalo mě téměř 50 metrů soukání se širočinou kdesi ve skalách v okolí Moabu, USA. Během pár vteřin jsem na ramenou a loktech ucítil šmirgl papír v podobě červeného pískovce a jen jsem počítal minuty, kdy rozedřu triko skrz na skrz. Nestalo se.

Přesně takhle začalo testování spodního trika SCUTUMWear. 14 dní lezení, dlouhé přístupy s těžkým batohem, špína a prach v hlubokých spárách a nulová šance oblečení někde vyprat. Doma pak stovky vylezených cest, desítky odcvičených hodin ve fitku a pár naběhaných km v terénu. Za čtyři měsíce téměř nepřetržitého nošení a praní jsem si udělal na SCUTUMWear názor a tady je.

Trika s krátkým i dlouhým rukávem jsou si velmi podobné. Střih je technický, dělaný na velmi sportovní postavy. Osobně mi právě tahle vlastnost nejvíce vyhovovala. Nikde nic neplandá, neshrnuje se. Ani po aktivním nošení a praní jsem nezaznamenal vytahání materiálu. Triko sedí od začátku úplně stejně. Perfektní. Dokáži si představit, že někdo s větší tukovou zásobou z úzkého střihu nadšený nebude. Obě trika jsou velmi dlouhá. Ani při velmi intenzivním pohybu nehrozí odkrytá záda – další velké plus. Dlouhý rukáv je opravdu dlouhý. To oceníte třeba na běžkách nebo při lezení, kde máte ruce nad hlavou.
Odvod potu, stejně jako míra zápachu, je subjektivní záležitost a špatně se měří. Trika mají v podpaží slabší, děrované panely, které odvodu potu napomáhají. Většina moderních syntetických materiálů moc vody nenasákne, s usycháním tedy nebyl problém. Černé triko bylo na slunci suché během pár minut. Zápach eliminuje stříbřitá lázeň, v které jsou výrobky namáčeny.

Dalším testovaným kouskem byly boxerky. Nejsem boxerkový typ, a tak jsem k zrovna k tomuto kousku oblečení přistupoval dosti skepticky. Ale úplně zbytečně. Boxerky jsou vyrobené ze stejných materiálů, jako trička. Dobře sedí přímo na těle, nikde se neshrnují. Široká guma v pase nikde neškrtí, a pokud vám vyleze z kalhot, nevypadá blbě. Samozřejmostí jsou ploché švy, které netlačí.

Vzhledem k tomu, že se jedná o novou značku na českém trhu, je nabídka zatím jen omezená. K dostání je triko s krátkým a dlouhým rukávem, boxerky a dlouhé spodky. Dámy mají smůlu, protože se jedná o pánské střihy. Také barevný výběr je omezený. Vybrat si můžete mezi černou a khaki barvou.

Celkově hodnotím funkční prádlo SCUTUMWear velmi kladně. Nadchl mě sportovní střih, stálost materiálu – jsou stejná teď, jako na začátku a odolnost vůči i velmi hrubému zacházení při lezení. Pocitově je prádlo příjemné na kůži, spíše chladivé než teplé.

Dobrá zpráva je, že je prádlo vyráběné v České republice.

Informace výrobce

Hlavní materiál:
Polyamid Supplex 90%
Lycra 10%

Panely:
Polyester 92%
Polyamid 2%
Lycra 6%

Líbí se mi
– pro mě ideální střih
– nevytahá se
– rozumná cena
– odolné proti hrubému zacházení

Nelíbí se mi
– omezený výběr barev

Napište komentář

Prosím odpovězte na otázku. *

Naše značky

Velké množství produktů
© 2014 HQH SYSTEM spol. s r.o.    |    Reference
HQH SYSTEM spol. s r.o.
Na Jarově 29
130 00, Praha 3– Žižkov
Tel: +420 724 702 077
Email: hqh@hqh.cz
IČO:48112488
DIČ:003-48112488
C 16374 vedená u Městského soudu v Praze