Vítejte na HQH
01/04/21
Vítejte na stránkách společnosti HQH SYSTEM!
Na všechny dotazy vám rádi odpovíme telefonicky Po-Pá 9:00-17:00 nebo e-mailem
+420 724 702 077
hqh@hqh.cz

Články

Rezence Karimatka Klymit 3

Recenze karimatky Klymit

KLYMIT INERTIA X FRAME RECON

Velká hmotnost, bolavá záda, neskladné rozměry, plíseň. To vše nás může napadnout při vyslovení slov, karimatka či spaní v přírodě. S příchodem karimatek Klymit, však tato přízviska končí. Ano, zcela správně – Klymit, výrobce outdoorových, expedičních potřeb a oblečení z USA. Firma, která věří v jednoduchost základních přírodních zákonitostí využitelné pro potřeby člověka pomocí technologie, která tyto zákony neboří, ale využívá je.

Jednoduché řešení, jak zajistit tepelný komfort při pohybu či spánku a izolovat lidské tělo od chladu či studeného podkladu (sníh, zem) vzniklo nápadem v roce 2007, kdy se Nate Alder potápěl na pobřeží Brazílie, kde zdokonaloval své potápěčské znalosti. Na jednom ze seminářů si povšiml, že potápěči v chladném prostředí pumpují plyn Argon do svých suchých obleků jako izolaci.

Karimatka Klymit Vás izoluje od okolního prostředí, podobným, zcela jednoduchým řešením. Pomocí vzduchového polštáře, který je konstrukcí karimatky uzavřen do jednotlivých kapes a komor. Oproti standardním karimatkám, které se tzv. „samonafukují“ díky vnitřní konstrukci a stejně nefungují, se karimatka Klymit musí nafouknout ručně, ústy nebo přiloženou pumpičkou, díky které si karimatku nafouknete do Vámi preferované měkkosti. Sami tak ovlivníte kvalitu spánku na měkčím nebo tvrdším povrchu.

Při prvním seznámení s Klymit mě fascinovaly rozměry ve složeném stavu. Rovnaly se totiž velikosti plechovky od nápoje, což oproti standardním rolovacím či nafukovacím karimatkám oceníte zvláště při cestě vlakem, letadlem, na kole či pěšky. Díky mé oblibě trávení nocí na cestách pod širým nebem se tak ulehčila častá otázka: „Kam to všechno dát?“ Při bivakování v lese pak karimatku pouze rozložíte, nafouknete a vložíte do spacího pytle. Na nafouknuté konstrukci se leží příjemně, oproti pěnovým karimatkám Klymit vyrovnává drobné nerovnosti, stejně jako mapuje stavbu lidského těla.

Má volba padla na Klymit Inertia X Frame Recon v barvě TAN, což je v podstatě úplný hybrid, který je o rozměrech 180 x 45 x 3,81 cm v rozloženém stavu. Připomíná nafouknutý žebřík, jelikož jeho plocha je prostříhána otvory. Ležíte tak na nafouknutých plotnách a trubicích plných vzduchu, díky absenci různých částí se při ležení nepotíte, zároveň se pod Vámi ve větší zimě může ohřát více vzduchu, který bude uzavřen v malých kapsách.

Karimatku používám několik týdnů a nepoznal jsem na ni žádné známky opotřebení, i když je součástí balení opravná sada se záplatami a lepidlem, neřešil jsem žádný problém či mechanickou závadu. I balení karimatky zpět do transportního sáčku je otázkou chvíle, stačí vstát, vytrhnout jistící ventil, srolovat a uzavřít do sáčku. Klymit nabízí i další varianty a produkty na expediční cesty, včetně konstrukcí klasičtějšího typu s větším tepelným komfortem a v neposlední řadě širokou paletu barev.

Celkově hodnotím produkt na výbornou, při používání zjistíte, že se jedná o velmi kvalitní produkt na cestování. Klymit nestojí několik stokorun jako spousta podobných výrobků na poli outdoorového trhu, ale při používání, v tomto případě spánku, budete moci plně zregenerovat a nabrat síly do dalších výkonů v extrémních podmínkách divoké přírody.

Údaje od výrobce:

  • Rozměry: 180 x 45 x 3,81 cm
  • Rozměry ve složeném stavu: 7,6 X 15 cm
  • Hmotnost: 760 g
  • Barva: Tan
  • Materiál: 30D Rip-STOP Nylon (vrchní část), 75D Polyester (spodní část)
  • Info cena: 2317 Kč (kod: 06IXCy01C)
  • Dodává: HQH SYSTEM spol. s r.o. (ul. Koněvova 188, Praha 3)
  • Kontakt: www.hqh.cz, tel. 724 702 077, e-mail: milan@hqh.cz

Napište komentář

Prosím odpovězte na otázku. *

Naše značky

Velké množství produktů
© 2014 HQH SYSTEM spol. s r.o.    |    Reference
HQH SYSTEM spol. s r.o.
Na Jarově 29
130 00, Praha 3– Žižkov
Tel: +420 724 702 077
Email: hqh@hqh.cz
IČO:48112488
DIČ:003-48112488
C 16374 vedená u Městského soudu v Praze