Vítejte na HQH
09/10/21
Vítejte na stránkách společnosti HQH SYSTEM!
Na všechny dotazy vám rádi odpovíme telefonicky Po-Pá 9:00-17:00 nebo e-mailem
+420 724 702 077
hqh@hqh.cz

Články

Šolín3

Recenze karimatek KLYMIT v Nízkých Tatrách

KLYMIT = KARIMATKY, CO NEZNAJÍ LIMIT, aneb testování karimatek KLYMIT v Nízkých Tatrách

DATUM: 24.-26.7.2014
TYP KARIMATKY: 1x KLYMIT INERTIA X FRAME, 1x KLYMIT STATIC V RECON
LOKALITA: NÁRODNÍ PARK NÍZKÉ TATRY (SK)

Společnost HQH SYSTEM nám vrámci soutěže „Testuj a vyhraj karimatku KLYMIT!“, zapůjčila na celý týden dvě karimatky Klymit, a to typ Inertia X Frame a Static V Recon.

Karimatky jsme si půjčily z důvodu, že jsme po těchto karimatkách už delší dobu koukali a přechod hlavního hřebenu Nízkých tater (Donovaly – Telgárt) byla ideální příležitost, jak si tyto karimatky vyzkoušet naostro a navíc zdarma.

Nafukovací karimatky KLYMIT - recenze

Výhled z Orlové (1840 m.n.m.) na Bartkovou (1790 m.n.n) a Vysoké Tatry

Předem musím za oba říct, že vzhledem k tomu, že jsme karimatky nikdy předtím naživo neviděli, měli jsme mírné obavy o jejich pohodlnosti a dostatečnosti odpočinku ze spánku. Nicméně jsme časem zjistili, že obavy nebyly absolutně namístě!
Nafukovací karimatky KLYMIT - recenze
Kontrola karimatky po prvním přespání (chata M. R. Štefanika)

Typ Inertia X Frame je z celé řady karimatek Klymit pravděpodobně nejkontroverznější, a to mimo jiné svým netradičním designem. Tato karimatka se vkládá přímo do spacáku a je tedy nutné mít s sebou ještě nějakou izolaci pod spacák (my oba jsme měli žďáráky, ale samo sebou by se mohla použít jiná „klasická“ karimatka, plachta nebo například i větve). Velkou výhodou karimatky ve spacáku je to, že nehrozí sklouznutí spacáku z karimatky a následné ranní překvapení, že jste se probudili půl metru od ní.

Karimatka X Frame má na vrchním konci dva ventily, jedním se nafukuje klasicky ústy, druhý slouží k dofukování pomocí ruční pumpičky (je součástí balení), kterou karimatku skutečně dofouknete „nadoraz“. Ačkoliv má tato karimatka velmi netradiční vzhled, který je důsledkem snahy o co nejnižší váhu a objem, je velmi pohodlná a zaručuje spánek jako v posteli .

Nafukovací karimatky KLYMIT - recenze
Den začíná pořádnou kávou!

Typ Static V Recon má klasický obdélníkový tvar, avšak netradičně je „žebrována“ do tvaru písmene V. Díky tomuto poměrně robustnímu žebrování je karimatka po nafouknutí velmi masivní a zaručuje tak perfektní polohování při spaní. Ačkoliv je se svou hmotností 531 g více než dvakrát tak těžší než typ X Frame, má mnohem širší možnosti využití (my ji například využívali na sezení při přestávkách v průběhu pochodu).

Karimatka Static V Recon se od nafukovacích karimatek jiných značek významně odlišuje svojí někdy i několikanásobně nižší hmotností a menšími rozměry ve složeném stavu bez omezení komfortu a šíře využitelnosti.
Nafukovací karimatky KLYMIT - recenze
Ranní vstávání na Orlové (1840 m.n.m.)

Pokud kdokoliv shání nafukovací karimatky s co nejmenší hmotností a minimálními rozměry, které však nejsou na úkor pohodlí, můžeme karimatky KLIMYT bez výhrad doporučit. Karimatky jsme testovali v Nízkých Tatrách a osvědčily se na výbornou!
Nafukovací karimatky KLYMIT - recenze

Napište komentář

Prosím odpovězte na otázku. *

Naše značky

Velké množství produktů
© 2014 HQH SYSTEM spol. s r.o.    |    Reference
HQH SYSTEM spol. s r.o.
Na Jarově 29
130 00, Praha 3– Žižkov
Tel: +420 724 702 077
Email: hqh@hqh.cz
IČO:48112488
DIČ:003-48112488
C 16374 vedená u Městského soudu v Praze