Vítejte na HQH
10/10/21
Vítejte na stránkách společnosti HQH SYSTEM!
Na všechny dotazy vám rádi odpovíme telefonicky Po-Pá 9:00-17:00 nebo e-mailem
+420 724 702 077
hqh@hqh.cz

Články

Recenze Arc’teryx LEAF H-150 Riggers Belt

Arc’teryx LEAF (Law Enforcement and Armed Forces) je řada kanadské firmy určená pro bezpečnostní složky a armádu. Většina produktů této řady má i svého civilního předchůdce, který byl doplněn minimálně o kamuflážní vzor. V každém případě se jedná o top modely mezi konkurencí a obecně platí, že kdo nemá Arc’teryx, tak o něm alespoň sní.

Arc'teryx LEAF H-150 Riggers Belt

H-150 je pohodlný opasek z high-end materiálu Tweave® Durastretch™, který ani po několika letech nejeví sebemenší známky používání, tedy pokud se někdo nerozhodne na něj pověsit stehenní holster, ale k tomu se dostanu…

Opasek není lineární, jeho šířka se ergonomicky rozšiřuje v částech, kde se očekává největší pnutí. Krom toho, že opasek díky svému tvaru působí netradičně a zaujímá designem, tak je na nošení velmi pohodlný a hlavně se nikde nezařezává.

Zajišťovací systém je tvořen smycí a duralovými oky. Po několika letech se smyce začala trochu třepit, ale stále plní svojí funkci výborně a nepovoluje se.

Arc'teryx LEAF H-150 Riggers Belt

V prodejnách se objevuje i verze s přídavným slaňovacím úvazem IE70, který ale rozhodně nesupluje plnohodnotný sedák. I když, co se pohodlí pří slaňování týče, není to s ním úplně nejhorší, má ale tendenci se posouvat po stehnech a jeho účelem je spíše nouzové slanění než práce ve výškách či dokonce taktické práce na laně. Nicméně, hodí se jako doplněk a vždy se na něj najde místo.

Arc'teryx LEAF H-150 Riggers Belt

Opasek nevyžaduje žádnou speciální údržbu. Mytí probíhá v ruce mýdlovou vodou.

Osobně jsem s opaskem velmi spokojený, myslím si, že je koncipovaný jako kompromis mezi horolezeckým sedákem a nosným opaskem, ale podle mého názoru by vyloženě jako nosný nevydržel příliš dlouho a hrany by se začaly třepit a párat. Jeho výměna mezi kalhoty je poměrně také dost náročná operace, opasek se zadrhává v poutkách kalhot, prošitá část průvlečné smyce se obtížně dostává skrz oko, ale alespoň se uzamykací systém nepovoluje. Každopádně opasek je velmi lehký a plní svůj účel znamenitě.

Arcteryx Leaf belt

Klady:
• výjimečný design
• pohodlné nošení
• prvotřídní materiály
• snadná údržba
• možnost vytvoření nouzového sedáku pro slanění

Zápory:
• Opasek není vhodný pro těžká závěsná pouzdra

Aktuláně skladem na e-shopu HQH SYSTEM v černé variantě

Napište komentář

Prosím odpovězte na otázku. *

Naše značky

Velké množství produktů
© 2014 HQH SYSTEM spol. s r.o.    |    Reference
HQH SYSTEM spol. s r.o.
Na Jarově 29
130 00, Praha 3– Žižkov
Tel: +420 724 702 077
Email: hqh@hqh.cz
IČO:48112488
DIČ:003-48112488
C 16374 vedená u Městského soudu v Praze