Vítejte na HQH
09/10/21
Vítejte na stránkách společnosti HQH SYSTEM!
Na všechny dotazy vám rádi odpovíme telefonicky Po-Pá 9:00-17:00 nebo e-mailem
+420 724 702 077
hqh@hqh.cz

Články

Stehenni Holster Blackhawk G1719 Tac Serpa Holster Level 2 L

Pouzdro na zbraň BLACKHAWK! Serpa

Hodnocení

  • Odolnost:
  • Zpracování:
  • Materiál:
  • Cena:

Celkem:

4

*** THE SERPA CQC HOLSTER SYSTEM – SIMPLE. SECURE. FAST. ***

  Výběr kvalitního služebního pouzdra či pouzdra pro skryté nošení na vaši střelnou zbraň je velice problematické téma. Rukama mi prošlo mnoho pouzder od světových, ale i tuzemských výrobců, která buď splňovala, nebo nesplňovala podmínky, které jsem na pouzdra kladl. V zorném úhlu mi utkvěl systém SERPA HOLSTER SYSTEM od firmy BLACKHAWK! z USA. Upozornil na sebe svou jednoduchostí, variabilitou, zpracováním svého designu, použitým materiálem. Ze systému můžete používat pouze jeden díl, kombinovat ho s ostatními částmi nebo ho používat jako celek. Základem systému je SERPA TECHNOLOGY se SERPA AUTO LOCK. Pouzdro umožňuje maximální úchop zbraně, rychlé tasení, díky tvaru a provedení různých uchycení na opasek/tělo/výstroj má minimální posun a při pohybu nepřekáží. Firma BLACKHAWK! sama upozorňuje na naprosto intuitivní tasení zbraně, díky zpracování pouzdra. Dále klade důraz na bezpečnost, kterou zajišťuje pouzdro tím, že nutí mít prst mimo spoušť během samotného vytvoření úchopu a následného tasení. Dle mého názoru se jedná o jeden z nejucelenějších systémů pro nošení zbraně a jejího příslušenství, který se dostává na trh.

Celý systém pouzder na zbraně je systematicky rozdělen do několika levelů, které nám naznačují počet jištění zbraně v pouzdru. Jedná se o LEVEL 1 – samosvorné (zbraň je v pouzdru jištěna pouze tlakem stěn pouzdra, tlak a tedy i odpor při tasení je nastavitelný); LEVEL 2 – s pojistkou na ukazovací prst + první stupeň jištění; LEVEL 3 – přidána pojistka na palec, její aktivací se odjistí záklopka zadními mířidly zbraně + pojistky z prvních dvou stupňů. Pouzdra na zbraně se ubírají dvěma cestami – pouzdra pro skryté nošení a služební pouzdra. Pouzdra pro skryté nošení mají k dispozici LEVEL 1 a LEVEL 2, u LEVEL 2 pouzder je možnost zakoupit pouzdro na zbraň s podvěsnou svítilnou, kterou firma BLACKHAWK! k celému systému nabízí. Jedná se o BLACKHAWK! Xiphos NT Wepon Light (testoval jsem nový typ s CREE X-RE BULB (LED technologie). U služebních pouzder LEVEL 2 a LEVEL 3, u LEVEL 3 je také možnost zakoupit pouzdro na zbraň s podvěsnou svítilnou od firmy BLACKHAWK!

V mém případě jsem používal pouzdra na zbraň GLOCK model 17, ale celý systém nabízí pouzdra až na cca 30 různých typů střelných zbraní + včetně taser. Pouzdra jsou v provedení pravák i levák. Střelci s pravou či levou dominantní střeleckou rukou mohou využít možnosti použití svítilny Xiphos NT, musí pouze specifikovat, kterou variantu chtějí. Pouzdra jsou v základním černém provedení, u některých verzí je možnost zvolit barevné provedení v OLIVE DRAB (olivová), FOLIAGE GREEN („šalvějová“), COYOTE TAN (písková). Jsou dvě varianty povrchové úpravy MATTE FINISH (zdrsněný matný povrch) nebo CARBON-FIBER APPLIQUÉ FINISH, který na povrchu znázorňuje karbonová vlákna.

Než se začnu zabírat jednotlivými částmi celého systému, rád bych Vás seznámil i s materiálem, ze kterého jsou jednotlivé části vyrobeny. Základem je polymerová směs uhlíkových vláken, která se využívá v mnoha odvětvích průmyslu. Tuto velice odolnou směs najdeme např. v interiérových a exteriérových částech automobilů, na přilbách a dalších sportovních pomůckách, v prostředcích městské hromadné dopravy, a u mnoha dalšího. Jedná se o velice odolný, pevný materiál, který nepodléhá snadnému poškození. Hlavní výhodou tohoto materiálu je nízká hmotnost, která jen minimálně zatěžuje uživatele.

Nyní bych vás rád seznámil s hlavními částmi systému, jako jsou pouzdra a nosné platformy. Nedílnou součástí je příslušenství k SERPA CQC systému.

PouzdraBLACKHAWK! SERPA LEVEL 2 TACTICAL HOLSTER GLOCK 17/19/22/23/31/32; BLACKHAWK! SERPA CQC LEVEL 2 W/MATTE FINISH GLOCK 17/22/31; BLACKHAWK! SERPA CQC LIGHT BEARING FOR XIPHOS NT  – GLOCK 17/22/31; BLACKHAWK! SERPA LEVEL 3 LIGHT BEARING DUTY HOLSTER GLOCK 17.

Rozdělení pouzder, stupně ochrany i provedení jsem vám již objasnil. Nyní je čas seznámit se s pouzdrem jako takovým a jeho částmi, jelikož až na stupně ochrany dle pojistek jsou pouzdra všechna pouzdra v rámci BLACKHAWK! SERPA CQC HOLSTER SYSTEM stejná. Každé pouzdro se k nosné platformě připevňuje třemi až čtyřmi šroubky. V každém pistolovém pouzdru jsou zalisovány kovové matice, které umožňují připevnění k platformě. Díky tomuto řešení je možno pouzdro natočit do vámi požadovaného úhlu v rozmezí cca 70 – 115 stupňů. Tím je pouzdro mnohem přizpůsobivější individuálním potřebám každého střelce.

BLACKHAWK! SERPA LEVEL 2 TACTICAL HOLSTER GLOCK 17/19/22/23/31/32 – Taktické pouzdro na stehenní platformě. Jedná se o pouzdro z řady určené do služby. Oproti pouzdrům určeným pro skryté nošení je jeho část v oblasti závěru vyvedena až k zadním mířidlům, což je výhodné z hlediska ochrany zbraně, protože na stehnu nohy je vystavena daleko větší pravděpodobnosti poškození (při pádu, překonávání překážek, padající kusy cihel či kamení). Pro zabránění možnosti ztráty zbraně např. při vysazení ze vzduchu, či do vody je u tohoto typu pouzdra ve spodní části vývrt, do kterého můžete tzv. BLACKHAWK! SERPA HOLSTER BUNGEE RETENTION STRAP. Jedná se o gumovou šňůrku s nylonovým tkalounem, který se v případě použití opírá o rukojeť zbraně a tím ji drží v pouzdru.

BLACKHAWK! SERPA CQC LEVEL 2 W/MATTE FINISH GLOCK 17/22/31 – Ideální pouzdro pro každodenní nošení. Základní balení obsahuje pouzdro, opaskový průvlek, tzv. pádlo, které se ve světě i našich podmínkách stává velice oblíbeným. Díky tomuto tzv. pádlu můžete velice rychle odložit zbraň na bezpečné místo (např. do trezoru) po příchodu domu nebo v případě převlekání, apod. Obě možnosti uchycení pouzdra je možné používat s opasky do šířky 50 mm.

BLACKHAWK! SERPA CQC LIGHT BEARING FOR XIPHOS NT  – GLOCK 17/22/31 – Jedná se o stejný typ pouzdra jako předešlé, s tím rozdílem, že je zvětšeno o prostor na svítilnu BLACKHAWK! XIPHOS NT WEAPON-MOUNTED LIGHT W/THE CREE X-RE BULB.

BLACKHAWK! SERPA LEVEL 3 LIGHT BEARING DUTY HOLSTER GLOCK 17 – Další typ služebního pouzdra, opět určené pro použití zbraně s nasazenou svítilnou BLACKHAWK! XIPHOS NT WEAPON-MOUNTED LIGHT W/THE CREE X-RE BULB, ale je možné zakoupit i variantu bez světla. Toto pouzdro lze používat na vestě, služebním opasku či taktické platformě.

PlatformyBLACKHAWK! TACTICAL HOLSTER PLATFORM; BLACKHAWK! MODULAR DROP-LEG PLATFORM CQC/STRIKE COMP.PLATFORM; BLACKHAWK! SERPA S.T.R.I.K.E. CQC PLATFORM – AMBIDEXTROUS; BLACKHAWK! CQC DUAL RAIL ACCESSORY PADDLE BLACK; BLACKHAWK! QUICK DISCONNECT SYSTEM KIT (One Male/Two Female Adapters).

Díky všem těmto nosným platformám firma BLACKHAWK! nesmírně rozšířila možnosti použití tohoto systému. Díky všem různým komponentům si střelec může vše uzpůsobit dle svých potřeb.

BLACKHAWK! TACTICAL HOLSTER PLATFORM – taktická stehenní nosná platforma na pistolové pouzdro. Základem je obdélníková nosná platforma s průřezy na popruhy, otvory na šrouby pro připevnění pouzdra a příslušenství. I zde je do určité míry možnost nastavení úhlu pouzdra při nošení. Pro připevnění ke stehnu jsou zde dva pružné nastavitelné popruhy se silikonovými proužky, které zabraňují volnému pohybu po oděvu na noze. K připevnění na váš bojový/služební opasek vedou dva výškově nastavitelné popruhy do tvaru písmene „Y“. Díky tomuto řešení uchycení se platforma takřka nehne při běhu, klekání, lezení po žebříku a dalším podobným činnostem. Na opasek se popruhy připevňují pomocí průvleků na suchý zip, což umožňuje platformu připevnit na tělo, i když máte opasek připnutý na sobě, nebo se jedná o kalhotový opasek provlečený skrz poutka. Pokud potřebujete stehenní platformu odepnout, jsou zde na každém popruhu dvě plastové otočné přezky, které při stisknutí oválného tlačítka odskočí. Opětovné připnutí je otázkou okamžiku.

BLACKHAWK! MODULAR DROP-LEG PLATFORM CQC/STRIKE COMP.PLATFORM – Tato platforma není určená k nošení zbraně, ale pro nesení náhradních zásobníků, pouzder na svítilny, pouta, plynové masky, či cokoli chcete. Díky důmyslnému řešení platformy je možno k ní uchytit sumky kompatibilní s MOLLE/PALLS/STRIKE/SPEED CLIPS/CQC pouzdra. Typy sumek a pouzder můžete libovolně kombinovat a vytvořit si tak další důležitý a praktický prvek pro boj/přežití. Připevnění k opasku a noze je stejné, jako u BLACKHAWK! TACTICAL HOLSTER PLATFORM.

BLACKHAWK! SERPA S.T.R.I.K.E. CQC PLATFORM – AMBIDEXTROUS – Tato dokonalá plochá platforma je určená pro použití např. při službě ve vozidle, kdy by byla vaše krátká zbraň nedostupná díky zpracování interiéru vozidla. Jak už sám název napovídá, platforma je kompatibilní se S.T.R.I.K.E systém, stejně to platí pro MOLLE/PALLS. Pouzdro se k platformě připevní pomocí šroubků, tak jako u ostatních platforem. Platforma se pak pouze nasune na vámi zvolenou část výstroje či zavazdala.

BLACKHAWK! CQC DUAL RAIL ACCESSORY PADDLE BLACK – Chcete-li mít stejnou výhodu v možnosti rychlého odepnutí příslušenství ke zbrani, připněte pouzdra na toto důmyslné „pádlo“. Můžete využít kombinace zásobník/zásobník či svítilna/zásobník. U svítilny můžete využít držáku na M3/M6 svítilny či klasické pouzdro.

BLACKHAWK! QUICK DISCONNECT SYSTEM KIT (One Male/Two Female Adapters) – Poslední z řady platforem je v této oblasti nepřekonatelný kousek celého systému. Díky tomuto muzikusu můžete mít pouze jedno pouzdro na zbraň a během okamžiku jej přendávat na ostatní platformy. Podmínkou je pouze pouzdro na zbraň opatřit malým ozubeným kolečkem – tzv. samčím dílem a vložit jej do samičího dílu, který jej pevně uzamkne. Samičí díl může být připevněn na jakékoliv zmíněné platformě či vámi zvoleném povrchu. Díky tomu můžete mít vaši zbraň připevněnou na psacím stole vaší kanceláře, ve vozidle, v ložnici u postele, či kdekoli budete chtít. Zbraň tak může být neustále v nabitém stavu, ukrytá v bezpečí BLACKHAWK! SERPA pouzdra a být neustále k dispozici, při odchodu pouzdro jednoduše vyjmete tak, že stisknete dva jistící zobáčky a celé pouzdro pootočením vyjmete a připevníte k opaskové, stehenní platformě či platformě na vestě. Celý systém dodáním tohoto rychle odepínatelného kitu dostane naprosto jiný prostor využitelnosti.

Příslušenství  – BLACKHAWK! TACTICAL MAG POUCH WITH FLAP 9 mm; BLACKHAWK! DOUBLE STACK SINGLE MAG CASE 9 mm; BLACKHAWK! COMPACT LIGHT CARRIER.

Chcete-li k vaší zbrani nosit náhradní zásobníky, či svítilny je zde možnost využít i těchto pouzder.

BLACKHAWK! TACTICAL MAG POUCH WITH FLAP 9 mm – Pouzdro určené pro nesení dvouřadého zásobníku 9mm. Vyzkoušel jsem se zásobníkem GLOCK na 17 ran. Ideální na služební opasek, stehenní platformu. Zajištění gumového pásku je pomocí kovového druku.

BLACKHAWK! DOUBLE STACK SINGLE MAG CASE 9 mm – Jednodušší forma pouzdra na zásobník. Pouzdro je otevřené a zásobník v pouzdru drží díky pružnému plastovému proužku. Pouzdro je možné nosit samostatně na opasku nebo z něj sundat průvlek na opasek a nasadit ho na jednu z nosných platforem na příslušenství.

BLACKHAWK! COMPACT LIGHT CARRIER – Potřebujete – li při službě nebo pro případ nouze u sebe nosit svítilnu, pak je toto pouzdro ideálním řešením. Je univerzální pro všechny druhy standardních svítilen s průměrem těla 1“ = 2.57 cm. Osobně jsem vyzkoušel se svítilnou SUREFIRE 6P. Zajištění svítilny v pouzdru je na stejném principu jako u pouzdra na zásobník. Svítilna je v pouzdru nošena svisle, světelným modulem nahoru a koncem v pouzdru. Stejně jako u zásobníkového pouzdra je opatřena průvlekem na opasek a v případě potřeby je ji možné upevnit na jednu z nosných platforem.

BLACKHAWK! XIPHOS NT WEAPON-MOUNTED LIGHT W/THE CREE X-RE BULB – v samostatném odvětví jsem ponechal tuto svítilnu, kterou jako jedinou můžete používat v kombinaci světlo + zbraň + BLACKHAWK! SERPA CQC pouzdro. V první chvíli vás může napadnout, že je škoda, že BLACKHAWK! nepomyslel na možnost výroby pouzder i na jiné světelné moduly, ale při bližším seznámení s touto unikátní svítilnou přijdete na to, že nebudete chtít žádnou jinou.

Parametry:           – výkon: 90 Lumen

                                     – Maximální doba svitu: 2 hodiny

                                     – Baterie: 1x CR123A

                                     – Hmotnost (s/bez baterie): 53/70 g

                                     – Žárovka: LED (Odolná pádům, zpětnému rázu zbraně)

                                     – Vodotěsnost: až do 10m

                                     – Materiál: Anodizovaný hliník, nerez ocel, polymerové uhlíkové vlákno

– Světelné módy: Dočasný/stálý/STROBO/Indikátor vybité baterie

Tato svítilna je ve dvojím provedení levák/pravák – nutno specifikovat při nákupu. Samotná svítilna nevylučuje použití pro levoruké nebo pravoruké střelce, díky páčkám pro zapnutí po obou stranách. Svítilna je ve dvou verzích díky stranovému vyosení a tedy i odlišným tvarům jednotlivých pouzder. U svítilny oceníte velmi malé rozměry, příjemné ovládání, velice čistý tok bílého jasného světla a tzv. STROBO mód. STROBO bylo využíváno v dřívějších dobách hlavně na pohotovostních světlech a pro signalizaci polohy či nouze. V dnešní době se využívá i při taktických činnostech v armádě, u policie, kdy potřebujete propátrávat tmavý prostor a chcete zmást protivníka. Pro druhou stranu, tedy ne uživatele této svítilny, je frekvence blikání svítilny velice nepříjemná a ztěžuje mu lokalizovat vaši přesnou polohu. Pro uživatele však není rozdíl při používání dočasného, stálého či STROBO módu. Při veškerých zmíněných typech svitu vidíte cíl i mířidla zcela jasně a nijak vás to neobtěžuje. Jistě se najdou jedinci, kteří STROBO nepovažují za výhodu, Ti však nemusí STROBO využívat a i tak mají k dispozici kvalitní výkonnou svítilnu. Svítilna se připevňuje na RAIL zbraně pomocí kličky a dvou čelistí (něco podobného jako u sedlovky kola, apod.). Svítilna je napájena jedním článkem CR123A, který se vyznačuje svými vynikajícími vlastnostmi stálosti napětí. Technologie tohoto článku garantuje výdrž napětí a neporušenost pláště po dobu 10 let. Ztráta napětí se pohybuje od 0.5-1.0 % za rok. Do svítilny se článek vkládá skrz zadní oválné otočné okénko „+“ pólem směrem dolů do svítilny. Se svítilnou se příjemně střílí, váhu navíc nepoznáte. Vyzkoušel jsem i výrobcem zmiňovanou vodotěsnost a to naprosto jednoduchým testem. Svítilnu jsem zapnul na několik minut a ponořil do vodní lázně. Po několika minutách jsem svítilnu vypnul a nechal ležet ve vodě po dobu 24 hodin. Po 24 hodinách jsem svítilnu ve vodě zapnul a opět svítící ji z vody vyndal. Svítilna funguje stále bez jakékoliv změny. Není myšleno, že by se mělo jednat o potápěčskou svítilnu, ale při výkonu vašeho povolání, během lovu či pouhé změně počasí se můžete dostat do vody či vlhka a to, že je svítilna do této míry vodotěsná vám zaručí, že bude vždy fungovat. Svítilnu jsem dále připevnil i na přilbu na postraní RIS kolejnici a využíval namísto čelovky. Dle mého názoru se jedná o velice výkonného pomocníka do služby či na vaši ochranu, který vám v mnoha okamžicích pomůže.

Údržba – Jakákoliv věc, kterou užíváme, byť je sebelepší a chceme-li, aby nějaký čas bez újmy sloužila a plnila naše požadavky, vyžaduje určitou údržbu. Všechny části SERPA CQC systému budou vždy více méně bez poškození, ale pro zbavení povrchu od prachu a správné fungování automatických pojistek je dobré používat čas od času silikonový olej a hadřík. Silikonovým olejem pouze nastříkáme pouzdro a hadříkem vytřeme. Tímto postupem zajistíme, že budou všechny pohyblivé části správně pracovat a při pohybu v prašném prostředí zabráníme poškrábání zbraně při vznikajícím tření během vyndávání/zandávání do pouzdra. U svítilny pak doporučuji na závit u těsnění nanést novou vrstvu silikonové vazelíny, která pomůže udržet vodotěsnost a vnikání prachových částic.

Snažil jsem se vás seznámit s tímto, dle mého názoru, perfektním systémem na přepravu a nošení vaší zbraně a příslušenství. Pouzdra tohoto systému jsou velice oblíbená a při používání s některými doplňky systému mají velké možnosti využití jak při pracovních, soukromých či sportovních činnostech.

Údaje od výrobce:

–        Velikosti/Typ:                       Glock 17 + až 30 typů pouzder pro další krátké zbraně a příslušenství

–        Barva:                                       Černá, u některých verzí i Coyote Tan, Olive Drab, Foliage Green

–        Úprava povrchu:                Zdrsněný (matný), Carbonová vlákna (lesklý)

–        Materiál:                                 Polymerová směs uhlíkových vláken

–        Dodává:                                   HQH systém (ul. Koněvova 188, Praha 3)

 

Jednotlivé části včetně info ceny:

–        BLACKHAWK! SERPA LEVEL 2 TACTICAL HOLSTER GLOCK 17/19/22/23/31/32 BLACK – 3059 Kč

–        BLACKHAWK! SERPA CQC LEVEL 2 W/MATTE FINISH GLOCK 17/22/31 BLACK – 1140 Kč

–        BLACKHAWK! SERPA CQC LIGHT BEARING FOR XIPHOS NT  – GLOCK 17/22/31 BLACK – 1150 Kč

–        BLACKHAWK! SERPA LEVEL 3 LIGHT BEARING DUTY HOLSTER GLOCK 17 BLACK – 2438 Kč

–        BLACKHAWK! TACTICAL HOLSTER PLATFORM BLACK – 1495 Kč

–        BLACKHAWK! MODULAR DROP-LEG PLATFORM CQC/STRIKE COMP.  PLATFORM – 1610 Kč

–        BLACKHAWK! SERPA S.T.R.I.K.E. CQC PLATFORM – AMBIDEXTROUS BLACK – 374 Kč

–        BLACKHAWK! CQC DUAL RAIL ACCESSORY PADDLE BLACK – 565 Kč

–        BLACKHAWK! QUICK DISCONNECT SYSTEM KIT (One Male/Two Female Adapters) – 966 Kč

–        BLACKHAWK! TACTICAL MAG POUCH WITH FLAP 9 mm BLACK -– 506 Kč

–        BLACKHAWK! DOUBLE STACK SINGLE MAG CASE 9 mm BLACK – 496 Kč

–        BLACKHAWK! COMPACT LIGHT CARRIER – MATTE FINISH BLACK – 496 Kč

–        BLACKHAWK! XIPHOS NT WEAPON-MOUNTED LIGHT W/THE CREE X-RE BULB – 4639 Kč

Napište komentář

Prosím odpovězte na otázku. *

Naše značky

Velké množství produktů
© 2014 HQH SYSTEM spol. s r.o.    |    Reference
HQH SYSTEM spol. s r.o.
Na Jarově 29
130 00, Praha 3– Žižkov
Tel: +420 724 702 077
Email: hqh@hqh.cz
IČO:48112488
DIČ:003-48112488
C 16374 vedená u Městského soudu v Praze