Vítejte na HQH
13/10/21
Vítejte na stránkách společnosti HQH SYSTEM!
Na všechny dotazy vám rádi odpovíme telefonicky Po-Pá 9:00-17:00 nebo e-mailem
+420 724 702 077
hqh@hqh.cz

Články

Untitled2

Hydratační systém BLACKHAWK! a láhev Nalgen

Hodnocení

  • Odolnost:
  • Zpracování:
  • Materiál:
  • Cena:

Celkem:

4

Hydratační systém BLACKHAWK! Antimicrobial hydration reservoir a láhev Nalgen

Vydáme-li se mimo dosah civilizace a od výdobytků společnosti, zjistíme, že potřebujeme zajistit nějaký přísun potravy a tekutin. Nejjednodušším opatřením je si tyto, pro život velice nezbytné, věci nést s sebou. Tím se nám, ale objevuje otázka: „V čem dané nezbytnosti bezpečně přenášet?“ Mluvíme-li o potravě – jídle, pak je asi víc možností pro transport, ale v případě tekutin, které jsou pro přežití asi nejdůležitější, je třeba zajistit, aby byly neustále k dispozici, nikam nevytékaly a nedostaly se do nich žádné škodlivé látky, které by tekutiny zkazily a způsobily tím, že by byly nepoživatelné. I na toto odvětví outdoorových aktivit/přežití/výkon služby pamatuje firma BLACKHAWK! z USA. Pro moje využití jsem si vybral hydratační vak BLACKHAWK! 100 oz. Standart OEM Replacement Reservoir with Tube Cover a BLACKHAWK! Nalgene bottle.

Začneme s hydratačním vakem od firmy BLACKHAWK! Jedná se o, na první pohled, zcela standardní vak o objemu 100 oz./3 litry, obdélníkového tvaru, vyroben z namodralého průsvitného ohybného plastu. Na rozdíl od vaků vyráběných jinými výrobci je tento vak unikátní tím, že v případě odpojení hydratační hadice (jejíž délka je 40“) tekutina z vaku neuniká. Tento fakt umožňuje speciální jistící systém. Díky tomu můžeme v batohu nést několik vaků najednou, pouze s jednou hydratační hadicí, aniž by hrozilo navlhnutí ostatního neseného materiálu. V případě prázdného vaku, pak stačí pouze přepojit hadici na nový vak. Vak v horní části vybaven dvěma oky, díky kterým je možno vak v zavazadle zajistit nebo zavěsit v případě nepoužívání (čištění, uskladnění, apod). Ve vaku a hadici je speciální Microban antimicrobial technology, který zabraňuje množení bakterií v tekutinách a udržuje je déle čerstvé. Hadice je z velké části proti poškození chráněna neoprenovým rukávem, který je v barvě víčka. Na konci hadice je revoluční náustek s názvem „Bite Me“ ve tvaru „L“ s uzavíratelným klipem. V případě potřeby stačí náustek pouze skousnout a pít. Pokud potřebujete vak s tekutinou uložit s ostatními zavazadly a vak zajistit, stačí pouze pootočit klip a náustek uzamknout. Celý vak je velice pevný a bez poškození unese váhu dospělého člověka. Tím je zajištěno, že i v případě pádu se zavazadlem neuniknou žádné tekutiny.

Otázku přepravy tekutin máme vyřešenou, ale pokud potřebujeme někde na málo přístupném místně namíchat iontové nápoje, polévky, čaje, a další výživné látky, potřebujeme nějakou láhev. Ideální je BLACKHAWK! Nalgene Bottle, která pojme až jeden litr tekutin. Lahev je vyrobena z BPA-free materiálu, který do tekutin nevnáší žádné nechtěné chuti a nepříjemné pachy.  Na lahvi je kromě nápisů BLACKHAWK! HYDRATION a NALGENE i stupnice v jednotkách ml./oz., která umožňuje přesně odměřit požadované množství nápoje. Láhev je uzavřena dvojčinným vrškem. Pro plnění tekutin je zde klasické šroubovací víčko a pro pití je zde jezdící vršek na jakémsi otočné plastové drážce ve tvaru kruhu. Tento vršek lze pro pití ovládat pouze jednou rukou. Při používání mě udivila i skutečnost, že víčko z hydratačního vaku BLACKHAWK! 100 oz. je zcela kompatibilní s lahví BLACKHAWK! Nalgene Bottle. Na tuto skutečnost upozorňuje i sám výrobce BLACKHAWK! a nabízí náhradní víčka k hydratačním vakům – BLACKHAWK! HYDRATION FILL PORT REPLACEMENT CAPS vyráběné ve třech barvách (Black, Olive Drab, Coyote Tan). Osobně jsem vyzkoušel BLACKHAWK! QUICK DISCONNECT KIT, díky kterému lze vak plnit skrze hydratační hadici přímo z vodovodního potrubí či nádrže na vodu. Dále je dobré pořídit krytku na náustek hydratačního systému – originální krytky na náustek od firmy BLACKHAWK umožňují zajistit hadici přímo na vestě/batohu nebo náustek pouze kryjí proti nečistotám a hadice je volně pověšená. Doporučuji si zřídit opravnou a čistící sadu pro váš hydratační systém. V případě poškození některých součástí může vak ztratit těsnost a uprostřed divočiny je třeba vyřešit problém ihned. Stačí např. vyměnit tesnění, náustek, víčko. Na zimní období vyrábí BLACKHAWK! aluminiový obal, který umožní ponechat tekutiny déle v původní teplotě. BLACKHAWK! dále nabízí menší verzi hydratačního vaku o objemu 40 oz. a inovovanou verzi klasické US polní láhve BLACKHAWK! Canteen, která má stejné materiálové vlastnosti jako BLACKHAWK! NALGENE BOTTLE.

S vlastnostmi a odolností těchto dvou výrobků pro přepravu tekutin jsem velice spokojen a doporučuji je i vám.

Údaje od výrobce:

–        Objem:                    Hydratační vak – 100 oz./3 Litry; Nalgene láhev – 32 oz./1 Litr

–        Barva:                     Hydratační vak – černá; Nalgene láhev – zelená

–        Materiál:               BPA-Free, Microban

–        Info cena:              Hydratační vak 100 oz. -897 Kč /Nalgene láhev 32 oz. – 374 Kč

–        Dodává:                 HQH Systém (ul. Koněvova 188, Praha 3)

Napište komentář

Prosím odpovězte na otázku. *

Naše značky

Velké množství produktů
© 2014 HQH SYSTEM spol. s r.o.    |    Reference
HQH SYSTEM spol. s r.o.
Na Jarově 29
130 00, Praha 3– Žižkov
Tel: +420 724 702 077
Email: hqh@hqh.cz
IČO:48112488
DIČ:003-48112488
C 16374 vedená u Městského soudu v Praze