Vítejte na HQH
09/10/21
Vítejte na stránkách společnosti HQH SYSTEM!
Na všechny dotazy vám rádi odpovíme telefonicky Po-Pá 9:00-17:00 nebo e-mailem
+420 724 702 077
hqh@hqh.cz

Články

1

Boty BLACKHAWK! BLACK OPS BOOT

Hodnocení

  • Odolnost:
  • Zpracování:
  • Materiál:
  • Cena:

Celkem:

4

Firma BLACKHAWK! je jednou z mnoha firem v USA, která vyrábí taktickou výstroj, oděvy a doplňky pro službu, outdoorové činnosti, apod.  Řada z jejích produktů je na špičkové úrovni a nalezneme je u mnoha elitních útvarů světa.  Právě její model BLACKHAWK! BLACK OPS BOOT jsem zakoupil a měl možnost testovat. Celkem jsem vyzkoušel dva páry po dobu tří let.

Model obuvi Black Ops je vhodný pro využití ve vojenském a policejním sektoru, ale i pro využití jako běžné trackové obuvi. Při výrobě obuvi byl očividně kladen důraz na odolnost, stabilitu, komfort a poslední dobou velice prosazovanou nízkou hmotnost. Obuv jsem testoval celoročně (letní/zimní období) při výkonu policejní služby, kde jsou kladeny veliké nároky na odolnost obuvi zejména při; řízení motorového vozidla, pohyb po městské dlažbě, obratnost při překonávání překážek (na žebříku, ploty, zdi, atd.), hořící budovy, brodění vodou, bahnem, sněhem, atd. Jedná se tedy o ty nejrozličnější podmínky, které vás mohou napadnout. Společně se nyní podíváme, jak několikaleté testování obuvi dopadlo a zda jsem s obuví spokojen a doporučím ji i vám.

Celková odolnost je o provedení boty. Bota je tvořena z několika materiálů. Základem je velice odolný CORDURA nylon s voděodolnou úpravou, dále velice odolná kůže v černé barvě. Veškerá spojení těchto odlišných materiálů jsou řešena několikanásobným prošitím. Špička a pata boty je chráněna překrytím, které pokračuje z podrážky. Kvalitní podrážkou je zde Vibram „Multisport“, která má moderní design. Výrobce garantuje, že materiál podrážky nereaguje s ropnými látkami. Na podrážce je vykrojení, které napomáhá stabilnímu pohybu právě při již zmíněném stoupání po žebřících, schodech, apod. Podrážka umožňuje vynikající trakci a celkový pohyb po ní je velice příjemný.

Šněrování obuvi je na nártu vedeno klasickými kovovými oky, které se v oblasti holeně mění v rychloupínací systém. Tkanice jsou z velice pevné, ale ne tuhé. Bota díky tomuto řešení je utažena a fixuje nohu na jedno zatažení. Jazyk boty je příjemně polstrován, netvoří otlaky. Vrchní část boty má kožené zakončení. Na zadní straně je průvlek na prst pro snadnější natažení.

Vnitřek boty je celistvý, bez nadbytečných švů, které by po delším nošení způsobovaly nepříjemný tlak. Vnitřní vyjímatelné vložky Dri-lex rozkládají hmotnost a urychlují odvod vlhkosti dále přes veškeré vrstvy boty od vašeho chodidla. Při používáním správných ponožek budete mít nohu stále v suchu.

Bota díky použitým materiálům a zpracování nevyžaduje žádné tzv. rozchození. Jednoduše zakoupíte, obujete a nesundáte – to je velkou výhodou. Bota jako taková zajišťuje příjemné nošení, ochranu nohy a v pohybu neomezuje. Menší opotřebení vykazují po delším používání stabilizační pásky z CORDURA nylonu, které jakoby chlupatí, ale na pevnosti to nemá vliv. Bota těsní i při velkém brodění vodou. Velkým překvapení pro mě bylo, že bota nejevila žádné známky poškození při střetu s hořícími světlicemi, dělbuchy, gumou či plastem. Horké kusy plastové látky šly jednoduše sloupnout po vychladnutí. Na začátku jsem zmínil, že jsem vyzkoušel dva páry bot. První pár mi vydržel úctyhodné dva roky, kdy největší zatížení boty se projevilo z důvodu řízení motorových vozidel. To je činnost, a to mi jistě kolegové potvrdí, při které odchází jakákoliv obuv. Poškození se projevilo na pravé botě u palce (viz fotodokumentace). Jinak obuv nejevila žádné známky poškození. Po této zkušenosti jsem, ale neváhal a zakoupil stejný model znovu, který používám stále. Musím upozornit, že i výrobci funkčních membrán garantují správnou funkčnost při aktivním používání pouze po dobu jednoho roku. Jelikož i tato bota je vybavena funkční membránou – SympaTex. Doporučuji používat impregnační prostředky na obuv s membránou (např. SNO-SEAL, a pod). Obuv naprosto doporučuji. Od prvního obutí vám bude kvalitně sloužit, bez poškození vaší nohy a to i při používání přesahující  16-20 hodin bez přezutí. Kladné vlastnosti zde naprosto převažují a pokud potřebujete kvalitní obuv do služby, pak vám doporučuji BLACKHAWK! BLACK OPS BOOTS. Firma BLACKHAWK ji nabízí v dalších dvou barevných provedeních  – coyote tan, desert ten – pod názvem BLACKHAWK! DESERT OPS BOOT, což je bota stejného typu, ale pod jiným názvem. Novinkou této firmy je obuv BLACKHAWK! BLACK OPS BOOT WITH COMPOSITE TOE, jež by měla mít zvýšenou ochranu v přední části. Tuto obuv doporučuje i světová organizace NTOA.

Údaje od výrobce:

–        Velikosti:               US 6 – 14 (6, 6.5 Medium; 7-14 Medium a Wide)¨

–        Hmotnost:            US 10, EU 43 – 1200 – 1600 g

–        Barva:                     Černá

–        Materiál:               CORDURA nylon a kůže

–        Vnitřní stélka:    OrthoLite

–        Membrána:         SympaTex

–        Podrážka:             Vibram „Multisport“

–        Info cena:              3680 Kč

 

Napište komentář

Prosím odpovězte na otázku. *

Naše značky

Velké množství produktů
© 2014 HQH SYSTEM spol. s r.o.    |    Reference
HQH SYSTEM spol. s r.o.
Na Jarově 29
130 00, Praha 3– Žižkov
Tel: +420 724 702 077
Email: hqh@hqh.cz
IČO:48112488
DIČ:003-48112488
C 16374 vedená u Městského soudu v Praze