Vítejte na HQH
12/10/21
Vítejte na stránkách společnosti HQH SYSTEM!
Na všechny dotazy vám rádi odpovíme telefonicky Po-Pá 9:00-17:00 nebo e-mailem
+420 724 702 077
hqh@hqh.cz

Články

Obrázek 1

Batoh Blackhawk YOMP

BLACKHAWK! YOMP PACK – CRYE PRECISION MULTICAM

Yomp Pack mluví sám za sebe. Slovo YOMP  je akronym pro „Your Own Marching Pace“ (volně přeloženo: „Vaše vlastní tempo pochodu“) a pochází ze slangové angličtiny u Royal Marines, jak tedy sám název vypovídá, je to dokonalý pomocník pro nesení vybavení na delší přesuny či výlety. Díky netradičnímu systému zavírání, kdy se do hlavní komory dostaneme pomocí tří zipů, na sobě zcela nezávislých, se atraktivita a možnost využití mnohonásobně zvyšuje. Díky konstrukci zipů do „Y“ umí pojmout Yomp Pack velké části vybavení a výstroje, či zpřístupnit hluboko uložené vybavení, které by jinak bylo zcela nedostupné. Jako u ostatních standardně šitých batohů, můžeme odklopit horní víko obvyklým způsobem či rozepnout levou či pravou stranu zipů do „Y“ – myšleno dva zipy na jedné straně zároveň, či rozepnout všechny tři zipy, uspořádané do tvaru „Y“, najednou a tím mít veškeré vybavení okamžitě k dispozici. Díky této konstrukci umožňuje batoh pojmout opravdu velké předměty, které by jinak komínově uspořádaným otvorem neprošly, nebo s velkou obtíží.

Batoh Yomp je střední velikosti z velice odolného 500 Denier Nylon materiálu. V mém hledáčku zůstal v lákavějším provedení MC, kdy je ušit z materiálu v originálním potisku Crye Precision Multicam. Batoh tak, ale dokonale splývá s okolním prostředím. Základem pro nesení těžších předmětů je ocelový pružinový rám, který je potažen nylonovou sítí, která zajišťuje proudění vzduchu pro ventilaci, ramenní popruhy i bederní pás je kvalitně polstrován a při nesení zátěže nezanechává otlaky. Všechny popruhy; ramenní, bederní, hrudní – jsou plynule nastavitelné, samovolně se nepovolují.

Batohu vévodí dominantní hlavní komora o objemu cca 23 litrů, jak už bylo zmíněno, se zipy uspořádanými do „Y“. Táhla zipů jsou z vysoko pevnostního lanka, potaženého krycí bužírkou. Díky velkým táhlům se batoh pohodlně otevírá/zavírá i za použití rukavic, včetně zimních. Hlavní komoru doplňuje vrchní kapsa integrovaná do víka batohu. Po stranách batohu jsou dvě externí boční kapsy. Každá z kapes pojme jednu 1,5-2 L láhev, nebo oblečení pro náhlou změnu počasí, zásobníky, dalekohled, jídlo či, cokoli co potřebujete neustále k dispozici. Po celém obvodu batohu jsou našity STRIKE/MOLLE řemení pro uchycení dalšího vybavení, sumek, apod. Ideální pro IFAK, pouzdro na lahev, nože, apod. Perfektní stažení neseného materiálu doplňují dva, napříč uložené, kompresní popruhy na FASTEX sponu, které jsou plně nastavitelné.

Uvnitř batohu, je na zádové straně prostor pro hydratační vak o objemu 100 oz./3 L, po stranách pak dvě boční síťované kapsy na drobnosti. Batoh je na spodní straně ošit čtyřmi průvlaky, pro MILITARY batohy zcela běžné, pro uchycení dalšího vybavení – spací pytel, karimatka, pouzdro s pláštěnkou, atd. Vše je zakončené kvalitním madlem s 0,5“ širokého MC popruhu.

Batoh působí příjemným dojmem, drží tvar. Bez problémů pojme vybavení včetně jídla na 2-3 dny pobytu v přírodě, kromě turistiky, služebních úkolů je zejména pak vhodný i pro lovce. Nevšední styl zapínání shledáte jako velice praktický způsob pro přístup do batohu, kdy výrobek opravdu slouží svému majiteli.

U firmy BLACKHAWK! se jedná o novinku letošního roku, vzhledem k použitým materiálům a zpracování tohoto batohu věříme, že bude sloužit dlouho, při dosavadním používáním jsme neshledali žádné vady či nedostatky, které by mohli ukázat na nějaký problém. O tom, jak přežil zimu doplníme fotografie v průběhu ZIMA/JARO 2014.

Údaje od výrobce:

–        Objem:                                                        45 Litrů

–        Rozměry:                                                   55 x 40 x 20 cm (měřeno při maximálním naplněném stavu)

–        Barva:                                                         Black, Coyote Tan, RG/CT, Crye Precision Multicam

–        Materiál:                                                   500D Nylon

–        Info cena:                                                  4840 Kč (kod: 60YP00BK)

–        Dodává:                                                     HQH SYSTEM spol. s r.o. (ul. Koněvova 188, Praha 3)

–        Kontakt:                                                    www.hqh.cz, tel. 724 702 077, e-mail: milan@hqh.cz

Napište komentář

Prosím odpovězte na otázku. *

Naše značky

Velké množství produktů
© 2014 HQH SYSTEM spol. s r.o.    |    Reference
HQH SYSTEM spol. s r.o.
Na Jarově 29
130 00, Praha 3– Žižkov
Tel: +420 724 702 077
Email: hqh@hqh.cz
IČO:48112488
DIČ:003-48112488
C 16374 vedená u Městského soudu v Praze