Vítejte na HQH
12/10/21
Vítejte na stránkách společnosti HQH SYSTEM!
Na všechny dotazy vám rádi odpovíme telefonicky Po-Pá 9:00-17:00 nebo e-mailem
+420 724 702 077
hqh@hqh.cz

Články

Untitled5

Batoh BLACKHAWK! Ultra Light 3-DAay assault pack

Hodnocení

  • Odolnost:
  • Zpracování:
  • Materiál:
  • Cena:

Celkem:

4

Rozhodl jsem se vybrat si univerzální zavazadlo, v tomto případě batoh, který by byl vhodný svými rozměry pro každodenní nošení, ale zároveň byl schopen pojmout nejnutnější vybavení pro pohyb v přírodě či kdekoli jinde až na dobu tří dnů. Rozhodl jsem se pro americkou klasiku v novém provedení.  Jedná se o ULTRA LIGHT 3-DAY ASSAULT PACK od firmy BLACKHAWK! v barevném provedení COYOTE TAN. Starší verze tohoto typu batohu je po celém světě velice oblíbená, mohli jste ji vidět i ve filmu „GREEN ZONE.“ I já jsem v předchozí době vlastnil a vyzkoušel několik 3-DAY ASSAULT  PACK od různých výrobců ve dvou barevných provedeních a vždy jsem s tímto typem batohu byl spokojen.

U nové verze batohu ULTRA LIGHT 3-DAY ASSAULT PACK došlo k několika příjemným změnám, aniž by byl pozměněn jeho charakteristický tvar. Oproti starší verzi, která je vyrobena z materiálu 1000D Nylon je novější typ vyroben kombinací dvou typů nylonu, a to 210/330D Nylon a 210D RIP-STOP Nylon, který pokrývá hlavní část celého těla batohu. Díky použitému materiálu, který je i tak velice pevný váží batoh neuvěřitelných 1202 g. Dalšími novinkami jsou VELCRO panely pro uchycení vlajky, jména či názvu firmy, apod. Dále je zde po celém vnějším obvodu batohu mnoho STRIKE řemení k uchycení dalšího vybavení, které chcete mít neustále k dispozici, a zásadně zvyšuje nosnost materiálu, který by se jinak dovnitř už nevešel.

BLACKHAWK! ULTRA LIGHT 3-DAY ASSAULT PACK je rozdělen na tři hlavní části, hlavní velká komora se s prostorem na hydratační vak, menší komora a plochá komora na mapu a dokumenty. Všechny tyto tři části batohu jsou zapínané pomocí velmi kvalitních YKK zipů ve stejném barevném provedení, jako je batoh. O tom, že je to zcela vojenský batoh nás přesvědčí i to, že uvnitř komor nejsou žádné dělící části, síťky, kapsičky. To pro někoho může být nevýhodou, ovšem umožní nám to vložit do batohu i bedny, lahve s náhradní pitnou vodou, zásoby jídla, atd.  Do hlavní komory, o objemu cca 27 litru, lze za přepážku umístit hydratační vak. Otvor pro hadici k hydratačnímu vaku je umístěn pod transportní madlo přímo na vrchu batohu. Menší komora, o objemu cca 8 litrů, je umístěna z přední strany batohu, na této části batohu jsou umístěny již zmíněné VELCRO panely a kapsa na mapu a dokumenty.

Zádový prostor batohu je tvořen z cca 1 cm široké pěny, bez jakékoliv výztuhy, jelikož se jedná o vojenský typ batohu a je počítáno s použitím balistické ochrany a další rámy, konstrukce, tyče, by zbytečně zvyšovaly hmotnost celého batohu. Batoh se však díky svému střihu, komfortním ramenním popruhům, nastavitelnému prsnímu/hrudnímu popruhu a odnímatelnému bedernímu pásu velice dobře nosí. Ramenní popruhy jsou umístěny blízko u sebe na nejvyšším místě, což při nošení znamená, že batoh bude stále blízko u těla, díky tomu bude těžiště blízko našim zádům a ulehčovat nám nesení materiálu v batohu. Na ramenních popruzích jsou umístěny tzv. D-rings, ke kterým můžeme přichytit pouzdro na brýle, dalekohled, hadici hydratačního systému, apod.

Na bočních stranách batohu jsou kromě kompresních popruhů umístěny držáky na cepíny, či stanové kolíky, nosítka, hůlky, apod. STRIKE řemení, které je na přední a boční části batohu, umožňuje přichytit sumky ze systému STRIKE,MOLLE či pomocí SPEED a MALICE klipů.

Do batohu se pohodlně vejde bivak spací pytel, náhradní oblečení, zásoba tekutin a potravin, věci pro orientaci v přírodě na dobu tří dnů či výlet do přírody na weekend. Další vámi potřebné vybavení lze připnout vně batohu. Nesení batohu je pohodlné, zároveň není ani moc velký do městských ulic a v zavazadlovém prostoru vozidla nezabere příliš místa. Osobně tento batoh doporučuji a nemám k němu žádné výhrady. Hodí se do zaměstnání, na výlety, jako běžné každodenní zavazadlo, pro ty, kteří nemají rádi aktovky a tašky přes rameno, batoh na přežití. Velice lákavé je i nové barevné provedení MultiCam

Údaje od výrobce:

–        Objem:                                                        37 Litrů

–        Rozměry:                                                   50 x 40 x 20 cm (měřeno při maximálním naplněném stavu)

–        Hmotnost batohu:                              1202 g

–        Barva:                                                         Coyote Tan a černá, nově v MultiCam

–        Materiál:                                                   210/330D Nylon a 210D RIP-STOP Nylon

–        Info cena:                                                  3680 Kč

–        Dodává:                                                     HQH SYSTEM spol. s r.o. (ul. Koněvova 188, Praha 3)

Napište komentář

Prosím odpovězte na otázku. *

Naše značky

Velké množství produktů
© 2014 HQH SYSTEM spol. s r.o.    |    Reference
HQH SYSTEM spol. s r.o.
Na Jarově 29
130 00, Praha 3– Žižkov
Tel: +420 724 702 077
Email: hqh@hqh.cz
IČO:48112488
DIČ:003-48112488
C 16374 vedená u Městského soudu v Praze