Vítejte na HQH
08/10/21
Vítejte na stránkách společnosti HQH SYSTEM!
Na všechny dotazy vám rádi odpovíme telefonicky Po-Pá 9:00-17:00 nebo e-mailem
+420 724 702 077
hqh@hqh.cz

Články

Egypt 12

Potápění v Marsa Alam-Shagra

Nabízíme vám skvělou nabídku podzimního potápění v Egyptě s ověřeným obchodním partnerem HQH SYSTEM.

Termín: 8. 11. – 15. 11. 2014

Cena: 23490,- Kč

 

Cena zahrnuje:
Letenku, transfer z/na letiště Marsa Alam-Shagra, ubytování kategorie Tent dbl, 7 nocí s plnou penzí
včetně All inclusive nealko nápojů, 5 dní potápěčský balíček unlimited house reef.

Na vyžádání za příplatek ubytování kategorie, Hut, Royal Tent, Chalet, AC Chalet.

Slevy ze základní ceny:
Děti do 6 let mají ubytování a stravu zcela zdarma.
Děti 7-16 let sleva 50% na ubytování a stravu.
Nepotápěč sleva od 4 000 do 4 900,-Kč dle sezony
Sleva na třílůžkové obsazení pokojů ( možné pouze u Chalet. A/C Chalet a Royal Tent )

Cena nezahrnuje:
Egyptské vízum 15,-USD, poplatek 7,-Euro hyper-baric komoru, příplatky za potápěčské služby nad rámec předplaceného balíčku, fakultativní výlety, cestovní a potápěčské pojištění.
Info
Shagra
Neomezené potápění na House Reef (součástí standardního balíčku)
Před prvním ponorem obdržíte od průvodce základní popis lokality kolem zálivu. Poté máte možnost vychutnat naše neomezené potápění. To je určitě jeden z nejunikátnějších aspektů RSDS, volného potápění v buddy párech vlastním tempem a v době, kterou si sami zvolíte. Potápěčské lahve jsou snadno přístupné, takže si prostě vezmete láhev, napíšete se na tabuli, a jdete se potápět.
Pokud chcete vyjet na zodiacu, jsou tyto celý den k dispozici.

Popis oblasti
Donedávna bylo Marsa Alam pouze malou rybářskou vesničkou ležící na západním pobřeží Rudého moře. V současné době je to rychle se rozvíjející a na popularitě získávající oblast. K rozvoji, kromě výstavby nových hotelů, pomohlo i otevření mezinárodního letiště v roce 2001. Marsa Alam je dnes stále vyhledávanějším místem ke strávení dovolené. Největší turistický boom se v oblasti teprve očekává a díky tomu si zde můžete užít klidné, ničím nerušené dovolené na panenské písčité pláži u křišťálově čistého moře s pobřežím, jež lemují pestrobarevné korály, které uspokojí jak začátečníky, tak i pokročilé. Pobyt a potápění na lokalitách v Marsa Alam patří skutečně k těm nejlepším v Egyptě. Přímo před základnou je nádherný domácí reef. Na vzdálenější lokality se vyjíždí člunem. Výhodou je krátka vzdálenost od vyhlášených lokalit Elphinstone Reef, Dolphin House (Samadai Reef), Abu Dabbab atd.

Stravování
Plná penze formou bufetu. Snídaně, oběd ,  večeře a lehká svačinka v odpoledních hodinách jsou podávány v otevřené restauraci s výhledem na moře.  Podávání je flexibilní a nastaveno podle plánu potápění. ( Prosíme, informujte nás předem v případě vegetariánských nebo jiných zvláštních dietních požadavků). Normální nealkoholické nápoje (Pepsi, Sprite, Fanta), minerální voda, čaj, káva a horká čokoláda jsou zdarma a jsou zahrnuty v balíčku s plnou penzí. Kromě toho nabízíme zmrzlinu, espresso, (čerstvé) šťávy, lehké nealkoholické nápoje, čokoládové tyčinky, sušenky. Egyptské pivo je také k dispozici za příplatek.

Popis ubytování
Nádherný a klidný eco-kemp Marsa Shagra s potápěčským centrem je situován cca 30km od letiště Marsa Alam. K dispozici je široký výběr typů ubytování od jednoduchých stanů až po kamené luxusní bungalovy. Obrázky, popis a mapu rozmístění v areálu najdete na webu.Zde uvádíme jen krátké doporučení, které Vám trošku pomůže při rozhodování jaký typ ubytování vybrat.
A/C Chalet de Lux– lednice, klimatizace, vlastní koupelna a toaleta, rychlovarná konvice. Vhodné pro ty, kteří vyžadují větší komfotr bydlení. Nevýhoda – vyšší cena.
Chalet standart – vlastní koupelna a toaleta, ventilátor. Nevýhoda – nutná rezervace dlouho dopředu, velmi často jsou obsazené.
HUT – ideální jednoduchý kamenný domek. Dvě postele, bez vlastní koupelny a toalety. Společné sociálky jsou umístěné hned vedle. Jsou prostorné, čísté a slouží také pro potápěče ubytované ve stanech. Nevýhoda – pro velký zájem nutná rezervace dlouho dopředu.
Royal Tent – prostorný a pohodlný stan vybavený královskou postelí nebo dvě samostatně, ledničkou, ventilátorem a křesílkama. Bydlíte přímo na pláži u moře. Prostorné a čísté společné sociálky jsou umístěné poblíž.
Tent – výhodná cena, jednoduchý menší stan, dvě postele nebo jedna královská. Bydlíte přímo na pláži u moře. Prostorné a čísté společné sociálky jsou umístěné poblíž. Vhodné pro méně náročné a vzhledem k tomu, že většinu dne trávíme na bázi a v restauraci, tak svůj účel ,,na přespání“ plní dostatečně.
Poznámka: Při ubytování ve stanech Tent nebo Royal Tent v zimních měsících doporučujeme přibalit spácák. A to i přesto, že jsou zde přikrývky. V noci zde může být totiž velmi chladno. Přesto jsou tyto stany hodně oblíbené pro svou polohu v blízkosti moře a nevšední romantickou atmosféru.

Náš tip
Marsa Alam je dobrým výchozím místem pro návštěvu památek starověkého Egypta. Luxor, Údolí králů, chrám královny Hatšepsovet apod. Nezapomenutelným zážitkem jsou pak 3 – 5ti denní plavby po Nilu s návštěvou přilehlých chrámů.

Napište komentář

Prosím odpovězte na otázku. *

Naše značky

Velké množství produktů
© 2014 HQH SYSTEM spol. s r.o.    |    Reference
HQH SYSTEM spol. s r.o.
Na Jarově 29
130 00, Praha 3– Žižkov
Tel: +420 724 702 077
Email: hqh@hqh.cz
IČO:48112488
DIČ:003-48112488
C 16374 vedená u Městského soudu v Praze