Vítejte na HQH
09/10/21
Vítejte na stránkách společnosti HQH SYSTEM!
Na všechny dotazy vám rádi odpovíme telefonicky Po-Pá 9:00-17:00 nebo e-mailem
+420 724 702 077
hqh@hqh.cz

Články

Banner B

Beyond není pouze oblečení, ale ucelený systém

5B

Systém vrstev navržený pro přežití
Značka Beyond byla navržena jako specifické oblečení pro přežití ve volném terénu se zaměřením na speciální mise. Není to odnož komerčního oblečení, která se jen doplnila o několik funkčních prvků pro profesionály, ale od prvopočátku je tvořena pouze a s jediným cílem, mít tu nejvyšší možnou kvalitu s profesionálními parametry.
Vznikl tak systém oblečení, který byl testován ve speciálních podmínkách, aby se po dlouhé cestě vývoje mohlo dojít k jasnému závěru, co je pro jedince důležité ve všech druzích klimatu. Praktické testy, zkušenost ze speciálních jednotek a hledání vhodných materiálů, daly za vznik řadě oblečení, která je funkční za každých podmínek a její hlavní funkce je – „Záchrana.“

1B

Vyrobeno v USA
Domácí výroba pomáhá značce Beyond nejen dohlížet na kvalitu produktů, ale také rychle reagovat na jejich vývoj a změny. Tato extrémní flexibilita a dynamičnost s ohledem na kvalitu, jsou zárukou výrobků, které se vždy přizpůsobí novým trendům, ale nikdy ne na úkor kvality.

AXIOS systém vrstvení
AXIOS je nejvíce uceleným systémem technického oblečení pro přežití, který byl kdy navržen. Sedm jednotlivých vrstev tvořících AXIOS bylo vyrobeno z nejlepších materiálů, které je možné sehnat. Zároveň všechny vrstvy splňují podmínky státního orgánu The Berry Amendment, který spadá pod ministerstvo obrany USA a má za úkol dodávat státním složkám výrobky nejvyšší kvality, které byly vyrobeny na území USA.
Systém AXIOS v sobě zahrnuje jak statické, tak aktivní subsystémy, které se slučují do jednoho synergického funkčního celku.
Všechny výrobky AXIOS se vyznačují skvělou prodyšností, rychlým schnutím a funkčností, s dalšími vrstvami je možné využití v klimatických podmínkách od -40°C do 7.2°C. Jednotlivé části tak svému majiteli nabízejí neomezené možnosti pro přizpůsobení se prostředí a aktivitě.

2B

Jak a proč správně vrstvit?
Podchlazení a přehřátí organizmu patří k nejčastějším negativním jevům při aktivním pobytu v přírodě. Jedná se o stav, kdy vaše tělo nestačí dostatečně rychle reagovat na regulaci tělesné teploty a okolního prostředí. Stále více se proto moderní funkční materiály zaměřují na udržení tepelného komfortu i v extrémních klimatických podmínkách.

Aktivní odvod potu a vlhkosti z okolního prostředí
Nezáleží pouze na podmínkách vnějšího prostředí, ve kterém se pohybujete, ale také na potu, jež má být cíleně odváděn směrem vně, případně do dalších vrstev materiálu. Jsou zde dva hlavní faktory, na které bychom se měli soustředit.
Tím prvním je samotné pocení díky zvýšené tělesné teplotě a druhým již zmíněná vlhkost prostředí (např. sníh, déšť, bláto…). Během túry, lezení či výšlapu se vaše teplota bude zvyšovat a tělo zahájí přirozené ochlazování pocením. Pokud tato vlhkost není odvedena směrem od těla během klidové fáze nebo při snižování teploty, tak vás začne postupně nepříjemně chladit. Konečným výsledkem tohoto stavu může být tzv. hypotermie čili podchlazení. Právě z tohoto důvodu je nutné vždy přibalit do batohu druhou vrstvu, která pohltí vlhkost z první vrstvy a pošle ji dále ven, vaše tělo tak zůstane suché a nedojde k nechtěnému podchlazení a tím i úbytku sil.

Výběr první vrstvy
První vrstva je základem, na kterém můžeme stavět, bez ní ani ta sebelepší bunda nebude fungovat tak, jak by měla a váš tepelný komfort nebude právě ideální. Při výběru první vrstvy se vždy soustřeďte na tyto faktory: střih, zpracování a materiál. Jelikož hlavním cílem této vrstvy je odvod vlhkosti, je nezbytné, aby vám střih přesně seděl. Čím více bude materiál v kontaktu s kůží, tím lépe bude fungovat. Vyberte si produkt, který bude mít ploché švy, které vám ani po hodinách s batohem na zádech nebudou překážet. Nakonec se zaměřte na materiál, stanovte si podmínky, ve kterých budete první vrstvu používat. Absolutně nevhodným materiálem je bavlna – schne extrémně dlouho, absorbuje vlhkost do sebe místo toho, aby ji odváděla a tím vás začne ještě více ochlazovat.
Mezi dva nejrozšířenější druhy materiálů využívaných na první vrstvu patří – vlna a syntetika.
Vlna schne pomaleji než syntetika, ale o to více dokáže zateplit ve vlhku. Syntetické materiály jsou lehčí než vlna a schnou o poznání rychleji.
Beyond zvolil pro svůj systém vrstvení nazvaný AXIOS, materiál Polartec® PowerDry®, který splňoval náročné požadavky a ideálně fungoval s dalšími vrstvami.

4B

Polartec® PowerDry®
První vrstva značky Beyond A1 Aether je vyrobena z 4-way stretche Polartec® PowerDry®. V podpaží trik s krátkým a dlouhým rukávem jsou zabudovány antimicrobiální panely bránící zápachu a množení bakterií. Ploché švy zaručují pohodlné nošení po celý den v terénu s batohem i výstrojí. A1 Aether je navržena pro aktivní odvod tělesné vlhkosti a tím udržení tepelné regulace. Další z řady materiálu Polartec® jako Wind-Pro® či Alpha® můžete najít v řadách systému A2 a A3.
PowerDry® je tzv. bi-komponentní materiál, který byl navržen pro prodyšnost a rychlý odvod potu. Ke kůži přiléhá mřížkovaná struktura jednotlivých vláken, která převedou vlhkost do vnější strany textílie a případně do další vrstvy. Výsledkem tohoto materiálu je již zmíněná prodyšnost, když se tělo zahřívá, a naopak zateplení při poklesu tělesné teploty. Hlavní výhodou bi-komponentu je stálost jeho vlastností, které se neničí účinkem praní.

3B

Napište komentář

Prosím odpovězte na otázku. *

Naše značky

Velké množství produktů
© 2014 HQH SYSTEM spol. s r.o.    |    Reference
HQH SYSTEM spol. s r.o.
Na Jarově 29
130 00, Praha 3– Žižkov
Tel: +420 724 702 077
Email: hqh@hqh.cz
IČO:48112488
DIČ:003-48112488
C 16374 vedená u Městského soudu v Praze